utorok, 03 október 2017 12:06

Pri vyučovaní pomáhajú aj tablety či smarfóny

Napísal(a)

Hoci notebook a tablet stále nie sú na zozname povinných školských potrieb, už dávno sú bežným pracovným nástrojom nielen študentov vysokých škôl, ale už aj malých prváčikov. V podstate je len otázkou času, kedy budú „oficiálne na zozname“ a pribudnú k nim všetky tie chytré zariadenia ako smartfóny či dokonca smart hodinky. My vám prinášame stručný prehľad, na čo všetko sa školákom zídu. 

Notebooky
Dnešní školáci si už ani nevedia predstaviť študovať bez svojich notebookov. Okrem toho, že pri písaní nahradili tradičné pero a papier, sú využiteľné aj pri strihaní filmov, modelovaní situácii či navrhovaní grafiky. A práve tieto špecifické potreby zohľadňuje široká ponuka notebookov. Najdôležitejším parametrom pri výbere notebooku je jeho výkon, ten je predovšetkým daný jeho procesorom. Ak študent bude notebook používať len na písanie referátov, esejí či seminárnych prác, postačí mu menej jadrový procesor s nižšou frekvenciou. Naopak, študenti pracujúci napríklad s grafickými programami, určite ocenia výkonnejšie zariadenie.

Tablety a smartfóny
Tablety a smartfóny ponúkajú viacero možností využitia. Rôzne aplikácie a taktiež vzdelávacie platformy prístupné na internete z nich robia užitočného pomocníka pri učení takých predmetov ako je napríklad matematika, fyzika, chémia, prírodopis, dejepis či štúdium cudzích jazykov. Spracovanie učiva do animácií, videí alebo interaktívnych cvičení pomáha žiakom lepšie si predstaviť a pochopiť danú problematiku. Zároveň ponúkajú možnosť učiť sa kreatívnejším a zábavnejším spôsobom ako je mechanické memorovanie poznámok zo zošitov alebo starých učebníc. Tablety majú v porovnaní so smartfónom výhodu, a to možnosť pripojiť externé zariadenia. Napríklad vďaka externej klávesnici možno tablet použiť na písanie poznámok. Poznámky si však možno urobiť aj vďaka špeciálnym perám. Tie sú však najviac využiteľné pri grafických prácach, respektíve pri takej činnosti, kde študent navrhuje, skicuje alebo dokonca rysuje.

Smart hodinky
Možno sa budete čudovať, ale áno, aj smart hodinky sú vhodnou výbavou pre školáka. Týka sa to predovšetkým menších žiakov, ktorým ešte nechcete dať ich vlastný smartfón. No aj napriek tomu by ste s nimi boli radi v kontakte. Pre takýto prípad sú vhodné práve smart hodinky. Nepredstavujte si však tie najdrahšie typy, ktoré trh ponúka. Naopak ide o ich jednoduchšiu, no pre dané účely úplne postačujúcu lacnejšiu verziu. Takéto hodinky vedia napríklad vďaka GPS lokátoru poslať informáciu do vášho smartfónu, kde sa vaše dieťa práve nachádza. Hodinky určia jeho polohu do niekoľkých sekúnd. V prípade, že by dieťa išlo mimo bezpečnú zónu, teda jeho bežnú trasu, aplikácia v smartfóne vás na to upozorní. Okrem toho tieto hodinky ponúkajú aj možnosť zanechať hlasovú správu, či dokonca môže dieťa použiť SOS tlačilo, ak sa ocitne v núdzi alebo nebezpečenstve.

Ako financovať výdavky na drahšiu techniku:
Väčšina rodičov chce pre svoje deti to najlepšie, predovšetkým ak ide o vzdelanie. Problémom však zväčša býva, že notebooky, tablety, smartfóny či iné technické zariadenia, sú finančne náročnejšie. Ich ceny sa pohybujú aj v stovkách eur a takýto výdavok poznačí nejeden rodinný rozpočet. Možným riešením ako tomu predísť, je kúpiť drahšiu techniku na splátky, najlepšie s najnižším navýšením - dokonca, niektoré spoločnosti ponúkajú aj nulové navýšenie. Výdavky na techniku je jednoducho možné rozložiť na dlhšie obdobie a odťažiť tak rodinný rozpočet napríklad aj na začiatku školského roka. Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.