Prečo by sme nemali podceňovať šikanu

Samovraždu si spájame vždy len s dospelými ľuďmi, ktorí sa žiaľbohu nevedia preniesť cez nejaké nešťastie. Ale viete si predstaviť, že by samovraždu spáchal 8-ročný školák?

Pretože presne to sa aj stalo. A dôvodom jeho beznádejného a nezmyselného odchodu na druhý svet bola práve šikana v školských záchodoch. U nás 8-ročné deti sú väčšinou v druhom ročníku. Aj Gabriel, ktorého každý volal Gabe, bol len druhákom. Gaba na školských záchodoch šikanovali spolužiaci. Keď sa po jeho smrti tento prípad otvoril, škola vravela, že o ničom netušila. Usvedčilo ju až brutálne video. 

Go Fund Me

A že sa nejednalo len o nevinný výstrelok detí, potvrdilo aj video, ktoré sa neskôr zverejnilo. Prokurátorka Jennifer Branch, povedala pre magazín Cincinnati.com: "Chlapca brutálne napadli. Hlavu mu obúchali o stenu. Bol v bezvedomí neuveriteľných sedem a pol minúty." Je zázrak, že to prežil. 

Go Fund Me

Škola najprv odmietla zverejniť usvedčjúce video. Tvrdí, že nedostali žiadnu správu o šikane.Chlapec však mame nič nepovedal ,len večer po útoku ju poprosil, aby ho zobrala do nemocnice. Tam u chlapca zistili brušnú chrípku.

"Asi to bol spôsob, ktorým ma chcel upozorniť, že sa niečo deje," hovorí zlomená mama Reynold. Po dvoch dňoch od tejto udalosti sa stalo niečo desivé. "Gabe nechcel ísť do školy, tak som ho nechala doma. Po pár hodinách som ho išla skontrolovať, podarilo sa mi uvoľniť z práce. Môj chlapček sa obesil v kuchyni."

Hlavný problém však spočíva v tom, že šikanu v škole len málokto nahlási. Násilníci, i keď maloletí, bohužiaľ vedia, že obete násilia sú vystrašené a boja sa. "Myslím si, že Gabe nevedel, ako mi to má povedať. Keď chcel, aby som ho zobrala do nemocnice, asi chcel, aby som vytušil, že sa niečo deje. Ja som to však nedokázala," dodáva zdrvená mama. 

Bohužiaľ viaceré štatistiky svedčia o tom, že škola je najčastejším miestom šikany. Mimochodom, viete, či sa s ňou nestretáva aj vaše dieťa?

Zdrojladbible.com  Foto: Go Fund Me

 

 

Naposledy zmenené pondelok, 15 máj 2017 07:53

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.