utorok, 14 marec 2017 13:42

Maloleté deti majú skúsenosti s erotickým obsahom

Napísal(a)

Aj vy sa domnievate, že váš desaťročný syn verí, že deti nosí bocian? Omyl, vážení. Pravdepodobne už dávno videlo filmy pre dospelých.

Naše detstvo bolo v niečom o trošku jednoduchšie. Napríklad v erotike. Pamätáte si na filmy s hviezdičkou? Tie nám naši nedovolili pozerať. Keď sa náhodou začali bozkávať vo filme, museli sme si zakrývať oči. No skúste to navrhnúť dnešným tínedžerom. Pravdepodobne sa na tom dobre pobavia. Veď aj v Twilighte sa herci bozkávali! Zatiaľ čo nás až tak erotika nepokúšala (veď program v televízore končil krátko pred polnocou), dnešná generácia násťročných sa bez problémov dostane na stránky pre dospelých. Stačí monitoru počítača odprisahať, že má osemnásť, aj keď si v skutočnosti musí ešte pár rokov počkať na občiansky preukaz. To má za následok naozaj alarmujúcu skutočnosť:

"Až 24 percent detí má za sebou pozeranie videí so sexuálnym obsahom"

Londýnska ekonomická univerzita urobila výskum, ktorého sa zúčastnili deti vo vekovej skupine od 9 do 16 rokov. Výsledok je viac než desivý. Až 24 percent detí má za sebou pozeranie videí so sexuálnym obsahom (internet, magazíny či nosiče). 52 percent detí chodí na internet aj po tom, čo mali dávno spať. Vďaka wifi pripojeniu a smartfónom často krát surfujú aj v posteli. Tak rodičia len ťažko ustriehnu, na čo sa pozerajú ich ratolesti. Z výsledkov výskumu ďalej vyplýva, že deti skôr pozerajú nevhodné stránky doma. V škole sú predsa len pod väčším dohľadom učiteľov, sú v otvorených učebniach a okrem toho majú limitovaný čas na počítači. Preto je veľmi dôležité. Dôverovať, ale preverovať. A týka sa to najmä malých, nevinných detí, o ktorých si myslíme, že na také veci majú kopec času. Aby sme neboli nemilo prekvapení.

Ešte jedna prevencia na záver. Keď dieťaťu dáme dobrú noc, zoberme mu telefón. A keď sa mu nechce spať, nech radšej siahne po dobrej knihe. Keď sa budú snažiť prirýchlo dospieť, sami sebe tým uškodia. 

 Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Krásna pokožka aj v tehotenstve

Krásna pokožka aj v tehotens…

Tehotenstvo pristane každej žene. Tá vnútorná radosť z očakávaného prírastku priam vyžaruje z jej tváre. Avšak starostlivosť...

Prev Next