Maloleté deti majú skúsenosti s erotickým obsahom

Aj vy sa domnievate, že váš desaťročný syn verí, že deti nosí bocian? Omyl, vážení. Pravdepodobne už dávno videlo filmy pre dospelých.

Naše detstvo bolo v niečom o trošku jednoduchšie. Napríklad v erotike. Pamätáte si na filmy s hviezdičkou? Tie nám naši nedovolili pozerať. Keď sa náhodou začali bozkávať vo filme, museli sme si zakrývať oči. No skúste to navrhnúť dnešným tínedžerom. Pravdepodobne sa na tom dobre pobavia. Veď aj v Twilighte sa herci bozkávali! Zatiaľ čo nás až tak erotika nepokúšala (veď program v televízore končil krátko pred polnocou), dnešná generácia násťročných sa bez problémov dostane na stránky pre dospelých. Stačí monitoru počítača odprisahať, že má osemnásť, aj keď si v skutočnosti musí ešte pár rokov počkať na občiansky preukaz. To má za následok naozaj alarmujúcu skutočnosť:

"Až 24 percent detí má za sebou pozeranie videí so sexuálnym obsahom"

Londýnska ekonomická univerzita urobila výskum, ktorého sa zúčastnili deti vo vekovej skupine od 9 do 16 rokov. Výsledok je viac než desivý. Až 24 percent detí má za sebou pozeranie videí so sexuálnym obsahom (internet, magazíny či nosiče). 52 percent detí chodí na internet aj po tom, čo mali dávno spať. Vďaka wifi pripojeniu a smartfónom často krát surfujú aj v posteli. Tak rodičia len ťažko ustriehnu, na čo sa pozerajú ich ratolesti. Z výsledkov výskumu ďalej vyplýva, že deti skôr pozerajú nevhodné stránky doma. V škole sú predsa len pod väčším dohľadom učiteľov, sú v otvorených učebniach a okrem toho majú limitovaný čas na počítači. Preto je veľmi dôležité. Dôverovať, ale preverovať. A týka sa to najmä malých, nevinných detí, o ktorých si myslíme, že na také veci majú kopec času. Aby sme neboli nemilo prekvapení.

Ešte jedna prevencia na záver. Keď dieťaťu dáme dobrú noc, zoberme mu telefón. A keď sa mu nechce spať, nech radšej siahne po dobrej knihe. Keď sa budú snažiť prirýchlo dospieť, sami sebe tým uškodia. 

 

Zdieľajte článok

Autor

MichaelaNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.