streda, 05 január 2011 14:48

Počítačové hry súčasťou vyučovania?

Napísal(a) BBC

Prieskum, ktorého sa zúčastnilo asi tisíc učiteľov z Anglicka a Wallsu ukázal, že tretina opýtaných učiteľov podporuje využívanie PC hier na vyučovaní, a dokonca že ich aj sami hrajú. 91 percent učiteľov totiž verí, že sa tým zlepšujú motorické zručnosti a vedomosti žiakov.

Šesťdesiat percent učiteľov si myslí, že hry rozvíjajú aj myslenie. „Výskum nám priniesol veľmi zaujímavé výsledky. No my by sme potrebovali pochopiť viac. Kedy je alebo naopak nie je vhodné hry na vyučovaní použiť,“ vysvetľuje profesorka pedagogiky na Bristolskej univerzite Angela MacFarlaneová. Učitelia si hry pochvaľujú tiež najmä preto, že prostredníctvom nich sa im rozhodne ľahšie darí získať si pozornosť žiakov. Počítačové hry teda vnímajú ako silný motivačný prostriedok a rozhodne ich chcú používať aj v budúcnosti. Čím tak, samozrejme, výrazne podporujú rozvoj tohto druhu zábavného priemyslu.

Všetci tvorcovia, výrobcovia i predajcovia si spokojne mädlia ruky nad vidinou novej vlny vysokých ziskov. „V krátkom čase projekt Učenie hrou isto ukáže, že dokáže pozdvihnúť úroveň vzdelávania, ak sa školstvo spojí s priemyslom,“ verí zástupca firmy Electronic Arts Europe Claus Due. Všetci, ktorí sa tohto projektu nejakým spôsobom zúčastnili, majú spoločný cieľ: veria, že ak sa im podarí správne zostaviť učebné plány, takýto spôsob výučby má podľa nich dvere na školách otvorené dokorán.

 Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako zaradiť cukry do detského jedálnička

Ako zaradiť cukry do detskéh…

Každý dôležitý životný míľnik vášho dieťatka vyvoláva mnohé otázky. Odpovede hľadáte u svojej mamy, skúsenejších mamičiek...

Prev Next