Máš poruchu učenia? Nemáš na to! Naozaj?

Menej znamená menej. Nič viac za týmto slovom nehľadajme. Polovica prázdnin je preč. Mnoho detí sa už vrátilo z dovoleniek, táborov či od starkých. Nech boli kdekoľvek, spomienky sú strašne fajn. Lenže škola sa blíži rýchlejšie, ako chceme. Míňa sa jeden deň za druhým a aj keď sa tvárime my aj deti, že ešte nič robiť netreba, nie je to pravda. 

 

Každé dieťa skončilo školu s nejakým výsledkom. Kto s vynikajúcim, ten sa má! Kto skončil s priemerným prospechom, alebo aj horším, ten by si mal začať pripomínať, čo mu v škole nešlo a pomaly chýbajúce vedomosti dopĺňať. Prečo? Preto, lebo to, čo nešlo v roku predchádzajúcom, nepôjde ani v tom nasledujúcom. Zmena môže nastať len vtedy, ak študent niečo urobí inak. Ak sa doučí čo nevie, bude to veľa ráz opakovať a bude cvičiť, čo nešlo dobre. Inak sa totiž žiadna nevedomosť odstrániť nedá.

Poviem vám, my dospelí častokrát deti ľutujeme. Máme mylnú predstavu, že veci nezvládnu a chránime ich od všetkého. Čo takýmto prístupom skutočne robíme? Ukazujeme im, že sú slabší, neschopnejší. A oni tomu časom uveria. Máš dyslexiu? Je to pre teba ťažké, budeš čítať menej. Máš dysgrafiu, och joj, tak budeš písať menej. Zistili, že máš dyskalkúliu? Ty nemáš na to, aby si počítal veľa, ty budeš menej.

Menej znamená menej. Menej vedomostí, menej schopností, menej zvládnutých situácií v živote, menej možností, menej menej menej...

Definícia slova menej: majúci menšiu hodnotu, ako je zvyčajné. Chceme toto pre svoje deti?

Zdroj a viac podobných dobrých článkov nájdete na http://www.problemysucenim.sk/

Na základe vlastných skúseností tento typ doučovania pre deti s poruchami učenia veľmi DOPORUČUJEME!

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.