pondelok, 08 august 2016 12:14

Máš poruchu učenia? Nemáš na to! Naozaj?

Napísal(a)

Menej znamená menej. Nič viac za týmto slovom nehľadajme. Polovica prázdnin je preč. Mnoho detí sa už vrátilo z dovoleniek, táborov či od starkých. Nech boli kdekoľvek, spomienky sú strašne fajn. Lenže škola sa blíži rýchlejšie, ako chceme. Míňa sa jeden deň za druhým a aj keď sa tvárime my aj deti, že ešte nič robiť netreba, nie je to pravda. 

 

Každé dieťa skončilo školu s nejakým výsledkom. Kto s vynikajúcim, ten sa má! Kto skončil s priemerným prospechom, alebo aj horším, ten by si mal začať pripomínať, čo mu v škole nešlo a pomaly chýbajúce vedomosti dopĺňať. Prečo? Preto, lebo to, čo nešlo v roku predchádzajúcom, nepôjde ani v tom nasledujúcom. Zmena môže nastať len vtedy, ak študent niečo urobí inak. Ak sa doučí čo nevie, bude to veľa ráz opakovať a bude cvičiť, čo nešlo dobre. Inak sa totiž žiadna nevedomosť odstrániť nedá.

Poviem vám, my dospelí častokrát deti ľutujeme. Máme mylnú predstavu, že veci nezvládnu a chránime ich od všetkého. Čo takýmto prístupom skutočne robíme? Ukazujeme im, že sú slabší, neschopnejší. A oni tomu časom uveria. Máš dyslexiu? Je to pre teba ťažké, budeš čítať menej. Máš dysgrafiu, och joj, tak budeš písať menej. Zistili, že máš dyskalkúliu? Ty nemáš na to, aby si počítal veľa, ty budeš menej.

Menej znamená menej. Menej vedomostí, menej schopností, menej zvládnutých situácií v živote, menej možností, menej menej menej...

Definícia slova menej: majúci menšiu hodnotu, ako je zvyčajné. Chceme toto pre svoje deti?

Zdroj a viac podobných dobrých článkov nájdete na http://www.problemysucenim.sk/

Na základe vlastných skúseností tento typ doučovania pre deti s poruchami učenia veľmi DOPORUČUJEME!Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Bielkoviny a vápnik v strave dieťaťa

Bielkoviny a vápnik v strave …

Strava detí by mala byť vyvážená a rôznorodá. Najviac sa detičky vyvíjajú v prvých rokoch života, a preto...

Prev Next