nedeľa, 01 november 2015 19:46

Tabletové vyučovanie je už na školách samozrejmosťou

Napísal(a)
Už druhý školský rok využívajú slovenskí žiaci základných i stredných škôl 5 680 interaktívnych setov a 20 000 tabletov. Získali ich vďaka Národnému projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (EVSRŠ), známeho ako Digiškola.
„Moderné technológie sú súčasťou života každého z nás. Vďaka tomuto projektu sa s nimi môžu naučiť pracovať všetky deti bez ohľadu na to, z akej sociálnej skupiny pochádzajú,“ uviedol predseda parlamentu a súčasne bývalý minister školstva P. Pellegrini. Zároveň zdôraznil, že urobí všetko preto, aby projekt mohol pokračovať a rozvíjať sa, až kým nebude digitálne vyučovanie súčasťou všetkých škôl, vrátane tých bratislavských.

Projekt Digiškola nespočíva len vo vybavení škôl digitálnou technikou, ale zahŕňa aj vybudovanie komplexného informačného systému. Jeho súčasťou projektu je aj realizácia eGOV služieb. Služba Tvorba a sprístupňovanie školského vzdelávacieho programu umožňuje všetkým materským, základným a stredným školám na Slovensku ľahko vypracovať školské vzdelávacie programy (ŠkVP). Od augusta naplno funguje na portáli www.digiskola.sk. Na školeniach informačného systému EVSRŠ sa zúčastnilo takmer 3 000 škôl a školenia stále pokračujú. Digiškola prináša aj nový digitálny vzdelávací obsah, ktorý je k dispozícii učiteľom a žiakom od roku 2014.

"Chceme, aby si každý rodič mohol vybrať pre svoje dieťa školu so širokým spektrom detailov výučby," hovorí manažérka publicity projektu Erika Niepelová. „ Elektronické spracovanie ŠkVP ponúka školám zjednodušenie celého procesu a zároveň možnosť pružne reagovať na zmeny v štátnych vzdelávacích programoch“.


Naposledy zmenené piatok, 04 december 2015 07:09

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom