utorok, 25 august 2015 11:38

Ako si vybrať správnu školskú tašku

Napísal(a)

Už o pár dní váš potomok zamieri do školy. Deti chcú často „ten skvelý batoh či aktovku, ktoré videli v televízii“, ale kvalitná taška musí splniť prísnejšie kritériá.  Prečítajte si sedem praktických rád pre výber školskej tašky:

 

Vyberajte  špeciálne školské alebo študentské aktovky či batohy. Dbajte na toto označenie výrobkov, lebo iba tak spĺňajú odporúčané normy. Taška musí byť pevná, anatomická, má kopírovať povrch chrbtice, byť dobre vystužená a dostatočne široká. Kým pre prváčika by mala byť ľahšia, nižšia a so širšou základňou, študent strednej školy uprednostní objemnejší batoh, ktorý lepšie odráža  jeho vkus.  

„Zdravá“ školská taška patrí na chrbát. Ak si bude vaše dieťa od detstva nesymetricky zaťažovať chrbticu nosením aktovky v ruke alebo na pleci, hrozí mu vybočenie ramien či vyhrbenie lopatiek. Lekári odporúčajú nosiť tašku na plecia počas celej základnej školy. Keď váš potomok vzdoruje, argumentujte tým, že aj vysokoškoláci nosia batohy na chrtbe a je to in.

Praktické rady si viete prečítať na : http://goo.gl/XrGI5aNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Nebojte sa kúpania bábätka, detskej pokožke prospieva

Nebojte sa kúpania bábätka…

Večerný rituál kúpania bábätka prospieva jeho pokožke, spríjemňuje zaspávanie a zlepšuje spánok. Táto téma však vzbudzuje...

Prev Next