Ako si vybrať správnu školskú tašku

Už o pár dní váš potomok zamieri do školy. Deti chcú často „ten skvelý batoh či aktovku, ktoré videli v televízii“, ale kvalitná taška musí splniť prísnejšie kritériá.  Prečítajte si sedem praktických rád pre výber školskej tašky:

 

Vyberajte  špeciálne školské alebo študentské aktovky či batohy. Dbajte na toto označenie výrobkov, lebo iba tak spĺňajú odporúčané normy. Taška musí byť pevná, anatomická, má kopírovať povrch chrbtice, byť dobre vystužená a dostatočne široká. Kým pre prváčika by mala byť ľahšia, nižšia a so širšou základňou, študent strednej školy uprednostní objemnejší batoh, ktorý lepšie odráža  jeho vkus.  

„Zdravá“ školská taška patrí na chrbát. Ak si bude vaše dieťa od detstva nesymetricky zaťažovať chrbticu nosením aktovky v ruke alebo na pleci, hrozí mu vybočenie ramien či vyhrbenie lopatiek. Lekári odporúčajú nosiť tašku na plecia počas celej základnej školy. Keď váš potomok vzdoruje, argumentujte tým, že aj vysokoškoláci nosia batohy na chrtbe a je to in.

Praktické rady si viete prečítať na : http://goo.gl/XrGI5a

Zdieľajte článok

Autor

rodicomNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.