Zlepšilo sa učenie? Výborne, treba makať viac!

Viac učenia zafungovalo. V krátkom čase sa ukázali výsledky a učenie sa zlepšilo. Čo rodičom príde na um ako prvé? Už nebudeme dieťa trápiť, treba mu dať voľno, nech si chúďa oddýchne.

 A od čoho si má druháčik či ôsmak oddýchnuť? Čo mu chceme ukázať? Že sa učiť nemusí? Že učiť sa treba len nárazovo a vtedy, keď sa dostane do problémov? Toto nemôže myslieť žiadny rodič vážne. Či? 

Predstavte si, že chodíte cvičiť. Trápite sa, potíte, ale vydržíte, lebo ste zistili, že na nohavice potrebujete opasok. Paráda. A teraz čo? Prestanete?

Nie, lebo viete, že keď nebudete pokračovať, kilá sa na vás nalepia znovu. Zakúsili ste, aký je to pocit, keď prijímate komplimenty, keď si kupujete o číslo menšie oblečenie. Tak prečo podobný pocit nedoprajete svojmu dieťatu s učením?

Keď dieťa vidí, že má lepšie známky, počúva, ako ho učiteľ chváli a samé zbadá, že sa učí kratšie, ten moment je hnacím motorom k ďalšiemu učeniu. Nestopnite to. Vydržte, aj keď máte pocit, že stačí. Keď ho podporíte, učenie bude pre dieťa normálnou súčasťou života. Veď ani vy ste sa nikdy neprestali učiť. Alebo ...

Zdroj: http://www.problemysucenim.sk/

Zdieľajte článok

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: