piatok, 13 apríl 2018 12:32

Premeňte kúpanie detí na zábavu

Napísal(a)

Väčšina bábätiek sa do kúpania zamiluje a v príjemne teplej vode sa cítia vynikajúco. Počas prvých mesiacov by ste si z kúpania mali urobiť spoločný večerný rituál, z ktorého sa bábätko teší. Ako ale dosiahnuť, aby vaše dieťa považovalo kúpanie a hygienu aj v staršom veku za príjemnú aktivitu? Máme pre vás niekoľko tipov, ako z tejto každodennej povinnosti urobiť zábavu.

Detičky považujú každú činnosť, ktorá ich nudí za stratu času a preto skúste vniesť do všetkých inak nudných aktivít ľahkosť, farebnosť a zábavu. Skúste využiť to, že deti sú hravé a láka ich každé nové dobrodružstvo.

Umývanie rúk s kačičkou
Citlivá detská pokožka potrebuje špeciálnu starostlivosť a preto by ste tomu mali prispôsobiť aj prípravok, ktorým sa bude vaše dieťa umývať. Krémová pena HiPP je šetrná k citlivej detskej pokožke, neobsahuje mydlo (nevysušuje ruky), má pH k pokožke neutrálne, neobsahuje parafínový olej, ale zato obsahuje výťažky z BIO mandlí, ktoré pokožku vyživujú. Môžete ju bez obáv používať na zafúľané rúčky, ale aj na tvár. Pre rodičov je dôležité zloženie, no detičky musíte zaujať, aby bolo pre nich umývanie rúk hrou, na ktorú sa budú tešiť.

K umývadlu položte dieťatku malý šamlík s obľúbeným motívom a na umývadlo mu dajte jeho kačičku. Postavte ju v dostatočnej blízkosti, aby naňho samé dočiahlo. Zo začiatku ho do kúpeľne odprevádzajte a umývajte si rúčky spoločne. Neskôr mu doprajte pocit dôležitosti, že je už ozajstný „veľkáč,“ aby to zvládlo aj samé. Farebný uteráčik je tiež spôsob ako mu ukázať, že umývanie rúk môže byť veselé. Rúčky mu po umytí ovoňajte a za odmenu ho pochváľte, aké je šikovné.

Bublinkový kúpeľ
Nie je lepší spôsob, ako zatraktívniť kúpanie, než pridať do vody bublinky. S penou do kúpeľa dokážete zažiť množstvo zábavy a staršie deti môžete zabaviť bublifukom. Stačí naliať do viečka trochu peny, ponoriť do neho bublifuk a potom už len fúkať, čo vám budú sily stačiť. Ani starším chlapcom sa do vane veľmi nechce a niekedy je to naozaj taký malý boj. A prečo vlastne nie?

Ak máte malé šidlo prekypujúce energiou, napustite mu vaňu s bublinkami a zahrajte sa na bublinkovú vojnu. Kúpte si malé striekacie pištoľky a boj môže začať. Kúpeľňa je predsa len miesto, ktoré trochu vody znesie. Nemusíte sa báť, že dlhší pobyt vo vodnom kúpeli bude škodiť pokožke vášho drobca, pena do kúpeľa HiPP je testovaná a prispôsobená tak, aby nevysúšala citlivú detskú pokožku a je vhodná aj pre rodičov.

Bez obáv na toaletu
Normálna toaleta je pre dieťa nezaujímavá, hlavne v porovnaní s farebným nočníkom, na ktorý bolo dieťa doteraz zvyknuté.

Prechod z nočníka na štandardnú toaletu zatraktívnite jednoducho kúpou redukcie, ktorú je dostať v rôznych farebných vyhotoveniach. Detičky majú citlivú pokožku na celom tele, čo platí aj o pokožka na ich zadočku. Jemný vlhčený toaletný papier HiPP obsahuje neparfumované čistiace mlieko, vyrobený je z prírodných materiálov a tiež je rozpustný vo vode. V začiatkoch je ideálnym pomocníkom pre vášho drobca, keďže jeho zloženie je šetrné k pokožke a bez obáv ho môžete splachovať vďaka jeho rozpustnosti.

Správnym výberom kozmetiky minimalizujete riziko vzniku alergií a preto by ste pri ich kúpe mali dbať na jej zloženie. Najvhodnejšie sú výrobky, ktoré sú k pokožke neutrálne, neobsahujú alkohol, parafínový olej a ani farbivá. Pri výbere kozmetiky nezabúdajte ani na to, že tieto výrobky bude používať váš drobec, ktorého viac ako zloženie zaujme hravý a farebný dizajn.
Zdroj: HiPP

Naposledy zmenené utorok, 22 máj 2018 12:01


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.