pondelok, 26 marec 2018 13:28

Pokožku dieťaťa ochránite správnym výberom kozmetiky

Napísal(a)

Každodenne na nás vyskakujú reklamy s posolstvom o tom, aké dôležité je natierať detskú pokožku takým či onakým krémom a olejčekom. Presviedčajú mamičky k nákupu rôznych šampónov, ktoré neštípu detské očká, voňavé peny do kúpeľa či iné vychytávky na starostlivosť o pokožku dieťaťa. 

Pokožka bábätka je päťkrát tenšia ako pokožka dospelého človeka, takže potrebuje naozaj mimoriadne jemnú starostlivosť. Pri výbere kozmetických prípravkov by ste určite nemali podceňovať ich zloženie. Podobne ako to je u potravín, mali by ste kontrolovať, čo všetko daný výrobok obsahuje a aký dopad môžu mať jednotlivé zložky na zdravie bábätka. Extra pozor by ste mali dávať pri alergiách, určite tu pri výbere odporúčame konzultáciu s odborníkom.

Novorodenci v podstate nepotrebujú žiadne veľké množstvo kozmetických prípravkov. Na začiatku si vystačíte s čistou vodou, pleťovým olejom a krémom proti zapareninám. Aktuálne poznatky odporúčajú pravidelné kúpanie aj niekoľkokrát týždenne. Práve kúpanie, je s ohľadom na podporu funkčnej bariéry pokožky vhodnejšie, ako len umývanie žinkou. Pri kúpaní nie je nutné používať kozmetické prípravky, ale s ich pomocou môžete podporiť prirodzený proces dozrievania pokožky. Ak sa rozhodnete prípravok použiť, zvoľte taký, ktorý neobsahuje mydlá (na etikete v zložení nájdete najčastejšie pod anglickým názvom Sodium laureth sulfate). V malých množstvách možno tiež pridať detský pleťový olej.

Keď je dieťatko väčšie, môžete mu už sem-tam umyť vlásky šetrným detským šampónom a po kúpeli ho ponatierať jemným olejčekom či pleťovým krémom, a to najmä ak sú viditeľné prejavy suchej pokožky. V mrazivom počasí je tiež dobré chrániť tváričku vhodným detským krémom bez obsahu vody. Nezabúdajte čítať etikety a študovať zloženie kozmetických prípravkov.

Kozmetika HiPP Babysanft bola vyvinutá primárne pre starostlivosť o jemnú detskú pokožku. Jej súčasťou mimo iného je vzácny mandľový olej, ktorý je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú pokožkou veľmi dobre znášané a majú pozitívny účinok na suchú pokožku. Mandľový olej tiež obsahuje prírodný vitamín E, ktorý je antioxidačný (zachytáva voľné radikály), a tým chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

Kozmetika HiPP Babysanft je bez potenciálnych alergénov alebo škodlivých látok ako sú éterické a silikónové oleje, parabény, parafínový olej či PEG emulgátory, ktoré nie sú k žiadnej pokožke priateľské. Obzvlášť pri deťoch, ktoré môžu trpieť kožnými problémami by mal byť výber kozmetiky veľmi opatrný.

V každom prípade, je potrebné opäť zdôrazniť, že výberu kozmetiky pre Vaše bábätko treba venovať naozaj veľkú pozornosť a vôbec neplatí, že čím viac kozmetiky používate, tým mu venujete lepšiu starostlivosť. V tomto prípade je to práve naopak, že menej je viac.

Zdroj: HiPPNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Nebojte sa kúpania bábätka, detskej pokožke prospieva

Nebojte sa kúpania bábätka…

Večerný rituál kúpania bábätka prospieva jeho pokožke, spríjemňuje zaspávanie a zlepšuje spánok. Táto téma však vzbudzuje...

Prev Next