streda, 10 január 2018 10:24

Krásna pokožka aj v tehotenstve

Napísal(a) Hipp

Tehotenstvo pristane každej žene. Tá vnútorná radosť z očakávaného prírastku priam vyžaruje z jej tváre. Avšak starostlivosť o svoje telo netreba počas nasledujúcich deviatich mesiacov vôbec podceňovať. Pokožka každej ženy sa počas tehotenstva mení. 

Ženské väzivo je od prírody štrukturované tak, aby sa mohlo podľa potreby rozťahovať. Pre udržanie pružnosti v tomto špecifickom období netreba zabúdať na intenzívnu starostlivosť, čím predídete vzniku strií.

„V tehotenstve často dochádza k prepnutiu tkaniva, hlavne v oblasti bruška, pŕs a bokov, čo spôsobuje nepekné strie. Tlakom na brušnú stenu a vplyvom hormonálnych zmien môže dôjsť k vysušeniu pokožky, ktorá môže v oblasti brucha silno ťahať a nepríjemne svrbieť,“ vysvetľuje Martina Laketič.  

Počas tehotenstva dostáva pokožka najmä v oblasti bruška naozaj riadne zabrať. Tehotenskými zmenami prechádza celý ženský organizmus, a to doslova od korienkov vlasov až po končeky prstov na nohách. Na zmenách sa podieľajú v najväčšej miere hormóny, a sú viditeľné na každej tehuľke. Pokožka inklinuje k väčšej suchosti až citlivosti a pribúdajúcou váhou dostáva zabrať vlastne celé telo.  Akú starostlivosť o pokožku na najviac namáhaných častiach tela teda zvoliť, aby sme predchádzali neželaným nezvratným striám a hlavne cítili sa maximálne komfortne počas celých deviatich mesiacov?

Je vhodné si zvoliť citlivé kozmetické prípravky, ktoré dokonale hydratujú a napnú nie len rizikové časti tela. Výbornou voľbou sú napríklad telové maslá a masážne oleje na strie, ktoré obsahujú vzácne rastlinné oleje z mandlí a rakytníku. Sú veľmi dobre tolerované i citlivou  alebo detskou pokožkou a dobre sa vstrebávajú. Výťažky z mandlí a rakytníku dodávajú pokožke vlhkosť a podporujú jej pružnosť tak, aby sa počas tehotenstva mohla napínať bez nezvratných následkov.

„Telové maslo je špeciálne prispôsobené potrebám pokožky behom tehotenstva, obsahuje bambucké maslo, ktoré podporuje tvorbu kolagénu v pokožke. Masážne oleje na strie vďaka jojobovému oleju poskytujú intenzívnu starostlivosť a ochranu, ktorú pokožka v tehotenstve potrebuje,“ odporúča Martina Laketič zo spoločnosti Hipp.   

Tak milé tehuľky, nezabudnite sa počas tohto krásneho obdobia rozmaznávať a starať sa o seba nie len pomocou kozmetických prípravkov, ale aj cvičením či masážami. Tie majú počas tehotenstva priaznivý účinok na elasticitu pokožky príslušných partií ako sú bruško, boky a prsia. Ako na to sa dozviete v nasledujúcom článku

          

Foto: Hipp

Naposledy zmenené streda, 10 január 2018 10:52


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom