Na školách sa začali ústne maturity

Maturantov čakajú tento týždeň ústne maturity, ktoré budú prebiehať do 7. júna. Stredoškoláci už absolvovali externý test, zhodný pre všetkých maturantov, kde si porovnali svoje vedomosti. Teraz budú odpovedať ústne.

Ústna odpoveď žiaka bude pred predmetovou maturitnou komisiou, pričom si žiak žrebuje jedno zo schválených maturitných zadaní (v predmete teoretická časť odbornej zložky jednu zo schválených tém)!. Ústna odpoveď je verejná, z jedného predmetu trvá približne 20 minút, pričom taký istý čas majú študenti aj na prípravu.

Pri celkovom hodnotení maturity je dôležité, ako žiak napísal externý text, aj písomnú prácu. Kým vlani si mohol maturant neúspešnú písomku opraviť na ústnej skúške, tento rok sa na to nemôže spoliehať. Pravidlá maturity sa totiž z roka na rok sprísňujú a čoraz väčšia váha sa dáva na externé testy. Časom sa bude maturovať už len elektronicky za počítačom.

Tohtoroční neúspešní maturanti budú opakovať externú časť a písomnú formu internej časti maturitnej skúšky až o rok, počas budúcoročných maturít. Tí, čo nezložia len ústnu formu internej časti, si ju budú môcť opraviť v septembri alebo februári.

NÁŠ TIPVzorové zadania zo všetkých predmetov

 

Zdieľajte článok

Súvisiace položky (podľa značky)

Autor

AdamNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.