pondelok, 20 máj 2013 23:07

Na školách sa začali ústne maturity

Napísal(a)

Maturantov čakajú tento týždeň ústne maturity, ktoré budú prebiehať do 7. júna. Stredoškoláci už absolvovali externý test, zhodný pre všetkých maturantov, kde si porovnali svoje vedomosti. Teraz budú odpovedať ústne.

Ústna odpoveď žiaka bude pred predmetovou maturitnou komisiou, pričom si žiak žrebuje jedno zo schválených maturitných zadaní (v predmete teoretická časť odbornej zložky jednu zo schválených tém)!. Ústna odpoveď je verejná, z jedného predmetu trvá približne 20 minút, pričom taký istý čas majú študenti aj na prípravu.

Pri celkovom hodnotení maturity je dôležité, ako žiak napísal externý text, aj písomnú prácu. Kým vlani si mohol maturant neúspešnú písomku opraviť na ústnej skúške, tento rok sa na to nemôže spoliehať. Pravidlá maturity sa totiž z roka na rok sprísňujú a čoraz väčšia váha sa dáva na externé testy. Časom sa bude maturovať už len elektronicky za počítačom.

Tohtoroční neúspešní maturanti budú opakovať externú časť a písomnú formu internej časti maturitnej skúšky až o rok, počas budúcoročných maturít. Tí, čo nezložia len ústnu formu internej časti, si ju budú môcť opraviť v septembri alebo februári.

NÁŠ TIPVzorové zadania zo všetkých predmetov

 

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom