Puberta

Až  90 % dospievajúcich dievčat na celom svete nie spokojných so svojím vlastným telom a až 60 % mladých dievčat sa kvôli svojmu výzoru vyhýba pohybovým aktivitám. Pohľad na vlastné telo v zrkadle je zdrojom úzkosti a nízkeho sebavedomia aj v prípade slovenských dievčat vo veku od 10 do 17 rokov. Vyplynulo to z prieskumu, ktorý pre svoju kampaň pripravila známa kozmetická značka a občianske združenie zamerané na športové krúžky pre deti a mládež.

Priamy či podomový predaj nie je na Slovensku tradičnou ani rozšírenou záležitosťou. Mnohí sa naň pozerajú skôr s nedôverou. Americká spoločnosť s viac než storočnou históriou však vytvorila zaujímavú letnú stáž v USA pre vysokoškolských študentov z celého sveta, vďaka ktorému získajú cenné skúsenosti z pracovnej praxe neformálnym a dobrodružným spôsobom. 

Stretávate sa v domácnosti často s dieťaťom so slúchadlami a zrakom upretým do smartfónu? Započujete občas podivné slová ako komenty, insta, flejm, deep shit alebo obvi? Sklameme vás. Vaše dieťa sa vo voľnom čase neučí esperanto. Je to prosto mileniál. Keď už poznáte diagnózu, pridajte sa k nám na ceste k ich porozumeniu. 

nedeľa, 28 máj 2017 17:16

Pamätáte sa na prvú menštruáciu?

Prvá menštruácia asi nikdy nie je jednoduchá záležitosť. S dospievajúcim dievčaťom to prežíva celá rodina. Niekedy to však môže byť trauma na celý život...

utorok, 23 máj 2017 15:24

Búcha váš pubertiak dverami?

Vadí vám neustále trieskanie dverí vášho tínedžera? Inšpirujte sa geniálnym nápadom jednej šikovnej maminy!


Priznajme si to, naši pubertiaci nám niekedy dokážu liezť poriadne na nervy. Najmä keď nereagujú ani na zvukovú, ani na svetelnú signalizáciu. Odpovedajú neurčitým hundraním a rodičia sú pre nich trápne stvorenia, ktoré by sa mali pre istotu presťahovať na inú planétu. No čo robiť, keď sústavne ignorujú zákazy? Napríklad aj neustále protestné búchanie dverami môže byť poriadna otrava. Mamička jedného takého "milého stvorenia" to vymyslela po svojom.

Rozhodla sa svojmu dieťatku trošku vylepšiť dvere na izbe, ktorú považoval doslova za svoju svätyňu. Dúfame, že fotografia pobaví aj vás! laughing

Ten výraz spokojného synčeka naozaj stojí za to! Táto fotografia však rozdelila užívateľov webovej stránky reddit.com na dve strany. Jedna strana chválila matkinu originalitu, druhá ju obviňovala z radikálneho kroku. My jej však fandíme. Keď nepomôžu slová, treba pristúpiť na činy, však?

Foto: pixabay  | Zdroj: brightside.me

 

pondelok, 21 november 2016 20:25

Predčasná puberta: pozor na príznaky!

V súčasnej dobe začína puberta u detí v priemere až o celý rok skôr než tomu bolo pred 50 rokmi. Rodičia sa preto občas mylne domnievajú, že u ich dieťaťa nastúpila klasická puberta, pričom v niektorých prípadoch môže ísť o pubertu predčasnú. Čo je potrebné si všímať a kedy spozornieť? 

Ruksaky sú pre nás veľmi užitočná pomôcka, ktorá nám uľahčuje náš každodenný žívot. Postupom času sa však z tejto pomôcky stal módny doplnok. Ako každý módny doplnok aj ruksaky prešli určitou „evolúciou“.

Máte doma maturanta? Potom sa už iste pilne učí, pretože maturitné skúšky sú tu čo nevidieť. Prvá skúška čaká maturantov už 15. marca, a to písomná forma internej časti, ktorá má podobu slohovej práce. Témy sú zadávané centrálne.  

utorok, 19 január 2016 11:45

Ako ušetriť s preukazom ISIC/EURO26

Vážení rodičia, má už Vaše dieťa preukaz ISIC/EURO 26? Ešte nie? Chcete, aby sa aj stredná škola, ktorú Váš syn/dcéra navštevuje, pridala k vyše 380 stredným školám po celom Slovensku a ponúkla mu možnosť vlastniť ho?  

Španielski módni dizajnéri predvádzajú prostredníctvom obľúbenej a už aj u nás dostupnej značky Shana, všetko to, čo dnešná mládež miluje. Ak by ste čakali ťažké, neforemné materiály či hlboké výstrihy, mýlili by ste sa!

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako postupovať pri zavádzaní prvých príkrmov?

Ako postupovať pri zavádzan…

Vývojovým míľnikom u dieťatka je aj zavádzanie prvých príkrmov. Pre mnohé mamičky, najmä prvorodičky môže byť...

Prev Next