pondelok, 25 august 2014 09:42

Viete čo si zbaliť do pôrodnice?

Napísal(a)

Je to tu. Termín pôrodu je predo dvermi a vy neviete, čo budete v pôrodnici potrebovať. Panikáriť sa nevypláca, najmä nie v takomto stave. Skôr by ste si mali pár dní pred odchodom v pokoji pobaliť všetky potrebné veci. Že neviete, aké to sú? Poradíme vám.

V prvom rade vedzte, že neexistuje najdôležitejšia vec, mnohé budú rovnako potrebné. Preto si pripravte väčšiu tašku, budete musieť do nej totiž zbaliť naozaj množstvo vecí.

Pred príchodom do nemocnice nezabúdajte na doklady ako sú občiansky preukaz, tehotenská knižka, preukaz poistenca a aj sobášny list. Čo sa oblečenia týka, každá nemocnica má vlastné pravidlá. Čo je v jednej samozrejmosťou, iná vôbec nemusí poskytovať alebo dovoľovať. Tieto opatrenia sú pre mnohé prvorodičky často mätúce, preto je dobré, ak si dôkladne zistíte, ako funguje práve tá, kde budete rodiť. Väčšinou sa Vám však bude hodiť župan, šľapky do sprchy, nočná košeľa s rozopínaním na dojčenie či ponožky.

Nezabudnite na hygienické potreby pre Vás i pre Vaše bábätko. „Chýbať by nemali plienky, na začiatok minimálne 8–10 kusov na deň, 5–6 kusov prebaľovacích podložiek či vlhčené obrúsky, najlepšie neparfumované s označením sensitive pre citlivú pokožku novorodenca. Veľmi praktické sú popôrodné vložky s vysokou savosťou a jemným bavlneným povrchom, a tiež tampóny do podprsenky, pretože pri spustení laktácie materské mlieko často vyteká samo,“ radí dvojnásobná mamička Andrea Hašková  zo spoločnosti Bella.

Nie každá mamička prejavuje nadšenie z nakupovania potrebných vecí, najmä vo vysokom štádiu tehotenstva. Na túto situáciu výborne zareagovali niektoré spoločnosti. Tie totiž uľahčujú budúcim mamičkám život tým, že tie najdôležitejšie hygienické potreby ponúkajú ako ucelený balíček. To, že každá nemocnica má svoje vlastné pravidlá a služby, platí aj pri poskytovaní hygienických potrieb pre detičky. Preto je vhodné, aby ste mali všetko po ruke, aj keď to možno nevyužijete v pôrodnici, ale až po návrate z nej.

Nezabúdajte na oblečenie pre bábätko, ktoré budete potrebovať, pri ceste domov. Pri detskej kozmetike postupujte nanajvýš opatrne. Pokožka novorodeniatka je veľmi citlivá. Preto využívajte výrobky s prírodnými zložkami, medzi ktoré patrí napríklad olivový olej či aloe vera, a zároveň sú neparfumované, neobsahujú parabény, konzervanty a majú neutrálne pH.

Ak ste prvorodička, radšej všetky potrebné veci pre dostatočnú pohodu počas pobytu v nemocnici ešte prediskutujte so známymi. Určite vám poradia, ako samotný pobyt prežiť bez stresu. O pár dní sa už budete môcť tešiť z toho najkrajšieho darčeka, aký ste v živote dostali.

Naposledy zmenené pondelok, 25 august 2014 09:58


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next