piatok, 05 máj 2017 14:39

Toto dieťatko je živým dôkazom toho, že žiadna antikoncepcia nie je úplne účinná

Napísal(a) Zuna

Čo je na tom! Možno si poviete. Veď po svete chodí veľa detí, ktoré sa volajú "Budem si dávať pozor." Ale malý Dexter Tyler sa narodil napriek zavedenej Mirene...

Game over. Poviete si, keď si dáte zaviezť vnútromaternicové teliesko. Čo by ste očakávali asi najmenej zo všetkého? Pozitívny tehotenský test, však? 

A presne toto sa stalo mladej mamičke Lucy Hellen. 27. apríla 2017 porodila cisárskym rezom zdravého chlapčeka Dextera Tylera. 

Pre internetový magazín Metro.co uk povedala: "Vnútromaternicové teliesko Mirena som si dala zaviesť v auguste 2017. Bolo to po tretíkrát. V decembri som však zistila, že som tehotná. Bála som sa, či bude bábätko v poriadku. Viete si predstaviť ten šok!" 

"Myslela som si, že som tehotná len niekoľko týždňov, no podľa ultrazvuku lekár zistil, že som už v 18. týždni tehotenstva. Chlapček si nás jednoducho vybral za rodičov. Aj keď nebol plánovaný, cítime sa neuveriteľne požehnaní. Už len tým, že prešiel cez rozum lekárom."   Z Dextera je malý valibuk, ktorý pri narodení vážil cez 4 kilá. Rodičia neplánovaného chlapčeka tak majú dôvod na radosť. 

Baby poses with implant that was supposed to stop his mum getting pregnant

Lucy Hellein/ Facebook

 

Vnútromaternicové teliesko

Podľa výrobcov je vnútromaternicové teliesko, ak je implantované správne, účinné na viac ako 99%. Napriek tomu však menej ako jedna žena z 1000, ktorá má implantát ako formu antikoncepcie, počas troch rokov otehotnie. Ak je implantát nasadený počas prvých piatich dní  cyklu, žena je okamžite chránená pred počatím. Ak je však nasadený v iný deň, žena nie je chránená pred počatím asi týždeň. 

Foto | Zdroj: metro.co.uk

Naposledy zmenené piatok, 05 máj 2017 18:52


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Potravinové alergie sa nevyhýbajú ani tým najmenším

Potravinové alergie sa nevyh…

V posledných desiatkach rokov dramaticky rastie počet detí, ktoré trpia rôznymi alergiami. Našich najmenších najčastejšie okrem...

Prev Next