Niekoľko rád, keď snaha o počatie zlyháva

Snažíte sa o bábätko a nič? Po styku ležíte s nohami nad hlavou, pred každou menštruáciou mávate záchvaty paniky, či sa to už podarilo a svojmu partnerovi pravidelne vyvolávate, keď máte pocit, že máte ovuláciu? Nerobte paniku! Zbytočné silenie môže ublížiť vášmu partnerskému vzťahu.

 

V snahe otehotnieť sa často milovanie stáva iba pretekami s prírodou v snahe stoj čo stoj otehotnieť. Z milovania sa tak stáva silený styk, ktorý celej veci viac uškodí ako pomôže. Netreba to preháňať s frekvenciou stykov, počítaním plodných dní či hľadaním krkolomných polôh. Uvedomte si, že váš partner nie je len orgán slúžiaci na reprodukciu.

Iste, obdobie, keď sa snažíte počať dieťa a nejde vám to, môže byť pre partnerov ťažké. Je to obdobie spojené s napätím, nervozitou, ale aj sklamaním ak to znovu nevyjde. Potešujúcou správou však je, že ak žena otehotnie, pár sa vracia do normy.

Svoju plodnosť môžete povzbudiť prirodzenými prostriedkami, ako napr.:
- mužom môže pomôcť viac prísunu zinku (aj jeho krátkodobý nedostatok znižuje množstvo semena a hladinu mužského hormónu testosterónu zodpovedného za plodnosť), ženám zase pomôže mrkvová šťava
-   dbajte na dostatočný prísun vitamínov C, A a B.
-   nepreháňajte s častosťou pohlavných stykov
-  nestresujte sa
-  ak sa nič nezmení, navštívte niektoré z poradenských centier.

Zoznam centier asistovanej reprodukcie

Naposledy zmenené pondelok, 13 január 2014 22:08

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: