Môžem ovplyvniť, či to bude chlapec alebo dievčatko?

Niektoré páry hovoria, že im je jedno, či sa narodí chlapček alebo dievčatko, hlavne, nech je to zdravé. Iné zase túžia vyslovene po chlapčekovi alebo po dievčatku? Dá sa pohlavie dieťatka takpovediac „naplánovať?"

 

Po internete kolujú rôzne rady a prepočty, ako sa dopracovať k vytúženému pohlaviu. Ani jedna však nie je zaručená. Najznámejšia teória hovorí, že spermie-chlapci sú rýchlejšie a umierajú skôr ako spermie-dievčatá. Tie sú síce pomalšie, ale dlhšie vydržia vo vajcovodoch a tak majú väčšiu šancu oplodniť vajíčko aj vtedy, keď už spermie-chlapci na svojej ceste zahynuli.

Spravidla údajne platí, že keď dôjde k styku deň-dva pred ovuláciou, malo by sa narodiť dievčatko, pretože chlapčenské spermie sa k vajíčku nedostanú – umrú skôr, než nastane ovulácia. Dievčenské tam deň „počkajú“ a s vajíčkom sa stretnú.

Pokiaľ chcete chlapca, mali by ste mať styk presne počas ovulácie. Tú si však musíte vedieť presne vypočítať.

Tu si prečítajte, Ako si vypočítať ovuláciu.

Výpočet na určenie pohlavia môžete nájsť aj na tejto internetovej stránke:

http://jasanek.webpark.cz/plzak.html
U nás je najznámejším doktorom, zamieravajúcim sa na výpočet pohlavia budúceho dieťatka, doktor Jonáš. Tu si môžete zadarmo vyskúšať jeho prepočty: http://lunarium.co.uk/jonas.php (je to v angličtine). Spravidla sa však za výpočet pohlavia budúceho dieťatka u tohoto doktora platí.

Ostáva len dodať, že všetky výpočty sú len orientačné a rady nie sú „zaručené“. Zrejmé je len jedno: spravidla sa vždy rodí o niečo viac dievčat ako chlapcov.

 

Naposledy zmenené nedeľa, 27 júl 2014 22:23

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.