piatok, 21 február 2014 11:01

Ako sa pripraviť na prvé dieťatko

Napísal(a)

Príchod nového člena rodiny je veľká vec. Okrem zaobstarania základných vecí akými sú oblečenie, kočík či postieľka, je nutné zamerať sa na jeho vlastnú izbičku a základné doplnky, ktoré dopomôžu k jeho najzdravšiemu a najbezpečnejšiemu vývoju.

Základom pre správny vývoj detí je denné svetlo. Slnečné lúče dodávajú deťom potrebný vitamín D, ktorý je veľmi dôležitý pre ich zdravie a rast. Preto sa snažte umiestniť postieľku alebo kútik na hranie čo najbližšie k oknu. Pri súčasnom trende plávajúcich podláh je vhodné na zem položiť hrací koberec tak, aby sa vaše dieťatko hralo priamo na dennom svetle.

Jedným z najdôležitejších bytových doplnkov pre deti sú postieľky. Pri ich kúpe nezabúdajte na to, že deti v prvých mesiacoch rastú ako z vody. Radšej sa teda zamerajte na väčšie postieľky, aby ste o pár mesiacov nemuseli kupovať novú. Aj preto sa odporúčajú skôr väčšie rozmery, a to do 140 x 70 cm. Počas vývinu dieťatka je dobré dbať aj o jeho chrbticu, aby v pokročilom veku netrpelo pre nekomfortný spánok zdravotnými problémami. V ranom veku ho teda ukladajte do stabilnej postieľky, ktorú je vhodné doplniť molitanovými zábranami a mäkkým alebo tvrdším matracom.

Pri jeho kúpe však musíte byť obzvlášť opatrný. Za najvhodnejšie sa vyznačujú matrace vyrobené z kokosových vlákien, ktoré sú prepletené do pevnej dosky. Možno sa vám budú tieto matrace pozdávať príliš tvrdé, no dieťatku dokonale pomôžu k zdravému spaniu a vývinu už spomínanej chrbtice. Zlou voľbou nie sú ani matrace z pamäťovej peny, ktorá sa počas spánku prispôsobuje krivkám postavy malého dieťatka. Pokiaľ radi s maličkým cestujete, určite využijete prenosné matrace, ktoré vždy prenášajte v izolovanom vaku.

Dôležitým doplnkom pred príchodom dieťatka na svet by ste však nemali myslieť len na posteľ či matrace. Časom bude potrebovať aj kvalitné sedenie pri prvých návykoch na stravovanie. Preto by nemala vo vašej výbave chýbať detská jedálenská stolička. Malí nezbedníci vedia byť nepredvídaví, preto by tieto stoličky mali byť pevné, komfortné a hlavne bezpečné.

Po prvom papaní nastáva pre vaše dieťa ďalšia etapa života. Začína rozprávať, pobehovať po byte, čo je pekné, ale zároveň aj nebezpečné. Neraz sa takto deti dostanú do skriniek, do ktorých by nemali ani len nazrieť. V takýchto prípadoch určite investujte do bezpečnostných zámkov, ktoré nájdete v ktoromkoľvek obchodnom dome kika Nábytok.

Detičkám sa často stávajú nepredvídateľné situácie, a to najmä počas spánku. Vtedy treba zachovať chladnú hlavu a mať hlavne všetko po ruke. Pri podobných situáciách najlepšie využijete detské skrinky kam môžete umiestniť najvyužívanejšie prostriedky počas prvých mesiacov vášho dieťatka.

A práve počas nich sú drobci vo všetkom veľmi nepredvídateľní. Preto naozaj dbajte na to, čo všetko pre ne kupujete. Nenechávajte nič na náhodu a radšej sa poraďte so známymi alebo odbornými predajcami, ktorých nájdete v ktoromkoľvek obchodnom dome kika Nábytok

Naposledy zmenené pondelok, 24 február 2014 11:04


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next