5 prírodných látok, ktoré prospejú vám aj vášmu bábätku

Pokožka bábätiek je citlivá všeobecne, v letných mesiacoch to však platí dvojnásobne. Aj keď ste zvyknutí starať sa o pokožku svojich najmenších celoročne, v tomto období sa nebojte starostlivosť zintenzívniť. Snažte sa preferovať prírodné produkty pred tými s chemickými prísadami. Pripravili sme si pre vás prehľad bylín, ktoré najviac vyhovujú citlivej detskej pokožke. 

Nechtík lekársky sa používa v ľudovom liečiteľstve už od nepamäti. Obsahuje silicu, flavonoidy, kyselinu salicylovú a vitamín C. Dokáže pokožku krásne hydratovať, zvláčniť a posilniť. Je ideálnym pomocníkom pri detských zapareninách.
Harmanček, inak nazývaný aj slniečko či kamilka, sa preslávil svojimi upokojujúcimi účinkami. Vytvára na hebkej detskej pleti film, ktorý ju chráni pred začervenaním, preleženinami a nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Pridajte pár kvapiek do kúpeľa, uvidíte.
Pre pokojný spánok bábätka zvoľte materinu dúšku, ktorá má regeneračné účinky. Pri bolestiach bruška prikladajte nahriaty vankúšik s touto účinnou bylinkou.
Mandľový olej vyniká vysokým obsahom vitamínov A, F a E. Bez ohľadu na typ pleti ho môže použiť každý. Je vhodný dokonca aj pre predčasne narodené deti. Pomáha pri zapareninách, ekzémoch či spáleninách od slniečka.
Aloe vera je často nazývaná „bylinkou nesmrteľnosti“. Pokožku bábätka chráni, vyživuje a regeneruje. Obsahuje viac ako 200 bio-aktívnych zložiek.

V znamení citlivosti
Novorodenecká pokožka je výrazne tenšia než u dospelých. „Mazové žľazy malých detí istý čas po narodení nefungujú. A preto sa ich pokožka nedokáže prirodzene mastiť a býva suchá,“ objasňuje špecifiká detskej pleti MUDr. Tomáš Kampe.
Ženy musia počas tehotenstva čeliť rôznym zmenám kože, následky si častokrát žena nesie so sebou i do popôrodného obdobia. Pleť maminiek býva po pôrode ovisnutá, vysušená a vyznačuje sa hojným počtom strií, ktoré sú najčastejšou príčinou svrbenia kože.  Aby ste udržali rovnováhu pleti svojho novorodeniatka a zároveň ju navrátili tej svojej, siahnite po prírodných látkach, u ktorých si môžete byť istá, že sú pre vás oboch bezpečné.

Zdroj: www.lr-slovak.com 

Naposledy zmenené pondelok, 11 september 2017 11:50

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.