Ako vidí bábätko

Zaujíma vás, ako vidí čerstvonarodené bábätko? Ukáže vám to podarené video!

Možno ste započuli niečo o tom, že bábätká vidia najprv čierno-bielo, aj to rozmazane. Dokáže vidieť maximálne na vzdialenosť 20 cm. No zrak sa im zlepšuje každým dňom! Približne v troch mesiacoch začína vidieť farebne. Najprv zaostrujú zrak na najbližšieho človeka (zvyčajne rodičov), postupne zaostrujú aj na okolie. Čakali by ste, že dieťatko má v roku vyvinutý zrak? V skutočnosti je len na polceste. Vývin zraku sa ukončuje približne v dvoch rokoch. 

Aj vy sa môžete pozrieť na svet z pohľadu práve narodeného bábätka:

 

Je to zaujímavé, však? Podľa výskumov (a príroda to veľmi dobre vymyslela), dieťa vníma skôr maminu vôňu, dotyky a počuje jej hlas. Fyzickému kontaktu sa nič nevyrovná. :-)

Foto: unsplash.com | Zdroj: YouTube.com

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.