Vytlačiť túto stránku
pondelok, 13 marec 2017 08:40

Faktory, ktoré si mýlime s refluxom

Napísal(a) Zuna

Tieto 4 faktory vyzerajú ako reflux, ale v skutočnosti nemáte dôvod na obavy

Nie je asi nič horšie, ako keď vidíte, že vaše dieťa bojuje s jedlom. Len pár vecí prekoná tento zúfalý pocit, ale tie radšej nebudeme rozoberať.  Existujú určité faktory, ktoré majú podobné príznaky, čo môže viesť k tomu, že strávite priveľa času snahou vyliečiť niečo, čo vaše dieťa vôbec netrápi. Niečo môže vyzerať ako skrytý reflux, ale pritom ide o niečo celkom iné. 

Mnoho mamičiek je presvedčených, že ich dieťa má tichý reflux. Zradné je, že toto ochorenie nemá až také špecifické parametre a preto sa ťažšie diagnostikuje.  No podľa asociácie Reflux Infant Support Association, ktorá sa práve zaoberá refluxom, tichý reflux sa môže prejavovať aj "zvukmi", čo ešte viac mätie vystrašené mamičky. Dieťatko môže zvracať, alebo môže mať iné príznaky. môže plakať, či byť úplne tichúčko. To, že má problémy, môže dať najavo grimasami, tvári sa, akoby ochutnalo niečo nechutné, alebo začne plakať pri každom kŕmení. 

Znie to komplikovane? Tak poďme to zjednodušiť. Plačúce dieťa, ktoré nechce jesť, netrpí nevyhnutne skrytým refluxom. Toto vás môže viesť k dohadom, že vaše dieťatko má reflux, ale v skutočnosti je to úplne normálne:

      1. Uzdička 

Podľa asociácie Reflux Infant Support Association sa nie každá uzdička pod jazykom musí prestrihávať. Jej prítomnosť je u detí úplne normálna a nemusí nutne súvisieť s refluxom.

     2. Prekrmovanie

Niekedy nie je dieťa nastavená na tabuľkové hodnoty. Má v sebe zabudovaný svoj vlastný systém, ktorý mu povie, že má dosť. Ak sa však prekrmuje, môže to viesť k zvracaniu či grimasám.

    3. Nadprodukcia mlieka

Dojčíte? Možno produkujete oveľa viac mliečka, ako potrebuje vaše milované bábätko. Nestíha ho papať a preto ho môže vyvrátiť. Aj tento faktor treba brať na zreteľ. 

    4. Bábätko je jednoducho -bábätko

A bábätká grcajú. A robia grimasy. A plaču. A? Je to úplne normálne. 

Všetkým maminkám prajeme krásne chvíľky s bábätkom :-)

 

Foto: pixabay.ccom | Zdroj: romper.com

 

Naposledy zmenené pondelok, 13 marec 2017 09:23