piatok, 06 november 2015 21:19

Spať s deťmi v jednej posteli je prirodzené

Napísal(a)

"Konečne nemám vyčitky,"  zaujal ma status mojej kamarátky na facebooku. Reagovala tak na netradičnú akciu českej pôrodnej asistentky Anny Kohútovej, ktorú nazvala Česko spí se svými dětmi. Ľudia môžu pridať fotografiu seba so svojim dieťatkom v posteli, a mnohí to už urobili.  

Anna Kohútová hovorí, že spať s deťmi v jednej posteli je prirodzené. "Na neustály kontakt je dieťa zvyknuté už z maternice. Pretože sme tým najpresnejším monitorom jeho dychu. Pretože ho nechceme nechať plakať. Pretože ho tým chránime. Pretože mu dávame pocit bezpečia. Pretože bez spoločného spania je dojčenie oveľa náročnejšie. Pretože nechceme, aby sa dieťa cítilo osamotene. Pretože sa synchronizujú naše spánkové rytmy. Pretože deti menej plačú. Pretože tým posilňujeme dôveru dieťaťa v nás. Pretože to chýbalo aj nám. Pretože ho jednoducho milujeme a ono nás. Pretože my najlepšie vieme, čo potrebuje naše dieťa! Pretože sa pozrite na spokojný a kľudný výraz v tvári týchto detí a pokiaľ to napriek tomu nechápete, potom ste si tieto pocity nikdy nezažili a navždy vám budú chýbať !!" tvrdí Kohútová.

1840- citácia z knihy pediatrie:
Niet pochýb o tom, že prinajmenšom 4 týždne, a tiež počas zimy a skorej jari, ak dieťa bude spať vedľa matky, bude prospievať viac z jej telesného tepla, než keby spalo v samostatnej posteli. 

Link na fotografie rodičov s deťmi: https://www.facebook.com/anna.kohutovaporodniasistentka/media_set?set=a.934294919969351.1073741861.100001665542362&type=3Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Bielkoviny a vápnik v strave dieťaťa

Bielkoviny a vápnik v strave …

Strava detí by mala byť vyvážená a rôznorodá. Najviac sa detičky vyvíjajú v prvých rokoch života, a preto...

Prev Next