nedeľa, 05 október 2014 15:28

Zvládnite výber detského kočíka bez starostí

Napísal(a)

Výber kočíka je veľmi náročná úloha. Každý chce pre svoju ratolesť len to najlepšie. Prehľad v tom, čo ponúkajú dnešní výrobcovia, vám uľahčí rozhodovanie.

Tri základné druhy kočíkov

Keď je dieťa maličké, najvhodnejší je hlboký kočík. To platí približne do veku 6 mesiacov. Vtedy sa už pýtajú von a chcú pozorovať okolitý svet. Poloha ležmo im už nevyhovuje, stávajú sa z nich malé šidlá. Podstatné je i to, že hlboké detské kočíky sú ťažšie, väčšie a zle sa s nimi manipuluje. Hlboký kočík preto budete nútení skôr či neskôr vymeniť.

Následnou, najlepšou a najčastejšou voľbou, je športový kočík. Ten vám vydrží dlhšie. Používa sa dlhodobo, aj do troch rokov dieťaťa. Maličké v ňom sedí a má podstatne viac priestoru. Pri tomto type kočíka sa využívajú aj modely prispôsobené na manipuláciu. Sú odľahčené, dobre skladateľné a manipulovateľné. Najviac ich využijú rodičia, ktorí chcú (alebo musia) dieťa brať do obchodov či mestskej hromadnej dopravy.

Ak nechcete, alebo nemôžete vlastniť viac kočíkov, je tu alternatíva v podobe kombinovaného kočíka. Ten obsahuje dve alebo tri vaničky – základ sú hlboká a športová, v niektorých prípadoch je navyše i autosedačka. Čiže máte možnosť vymieňať vaničky ako sa vám to práve hodí. Pozor si však treba dať na to, že hlboká vanička je tu o niečo plytšia ako pri klasických hlbokých kočíkoch. To práve z dôvodu, že je tu možnosť kombinácií.

Nech už si vyberiete akýkoľvek model, najdôležitejšia je bezpečnosť vašich detí. Preto pre vás máme tip na zaručene bezpečné kočíky značky Peg Pérego.

Luxusný kočík Peg Pérego

Ak hľadáte jedinečnosť, toto je správna voľba. Peg Pérego je talianska značka detských kočíkov, ktorá je na trhu už od roku 1949. Zakladá si hlavne na bezpečnosti svojich produktov. Kočíky Peg Pérego sú mimoriadne praktické a keďže ide o taliansky výrobok, samozrejmosťou je i exkluzívny a moderný dizajn. Široký výber týchto kvalitných a luxusných kočíkov nájdete v ponuke internetového obchodu kociky.sk.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next