Video, ako sa zmení vaše bruško za deväť mesiacov

Ako rýchlo rastie bruško v tehotenstve? Koľko priberiem? Na začiatku má každá mamička veľa otázok a málo odpovedí. Rýchlosť rastu bruška v tehotenstve nedá ľahko predpovedať, pretože záleží na viacerých faktoroch, ktoré rast ovplyvňujú. U štíhlych žien býva skôr viditeľné - približne už od 13. týždňa tehotenstva. U silnejších žien môže zaguľatenie bruška trvať dlhšie. 

Aj mamičky, ktoré očakávajú svoje druhé či tretie bábätko, alebo dokonca dvojičky, sa môžu chváliť tehotenským bruškom o niečo skôr. Tehotné ženy, ktoré už rodili, totiž nemajú maternicu tak pevnú, ako tomu bolo v prvom tehotenstve.

Čo sa týka priberania v tehotenstve, váhový prírastok nemusí nutne súvisieť napr. s väčším množstvom jedla (niekdy sa vraví, že mamička papá za dvoch)  - priberanie môže spôsobovať aj zadržiavanie vody v tele. Na rast a tvar tehotenského bruška má tiež vplyv dĺžka trupu nastávajúcej mamičky, veľkosť plodu alebo aj množstvo plodovej vody. Hoci sa podľa bruška často tipuje pohlavie bábätka, jedná sa skôr o poveru (guľaté bruško vraj znamená, že rodičia očakávajú dievčatko, špicaté chlapčeka). Ultrazvuk vám to dnes povie už pomerne presne.

Všeobecne možno povedať, že tehotenské bruško býva znateľné u väčšiny nastávajúcich mamičiek okolo 16. týždňa tehotenstva. Rýchlejší nárast možno potom očakávať po 20. týždni tehotenstva.

Zdroj: http://www.mojebrisko.cz/?p=5061 a http://www.mojebetynka.cz/tehotenstvi-a-porod/tipy-a-rady-v-tehotenstvi/6-veci-ktere-ovlivnuji-tvar-briska

 

Media

Zdieľajte článok

Označené vNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.