pondelok, 05 jún 2017 13:23

Video, ako sa zmení vaše bruško za deväť mesiacov

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Video, ako sa zmení vaše bruško za deväť mesiacov foto: Video

Ako rýchlo rastie bruško v tehotenstve? Koľko priberiem? Na začiatku má každá mamička veľa otázok a málo odpovedí. Rýchlosť rastu bruška v tehotenstve nedá ľahko predpovedať, pretože záleží na viacerých faktoroch, ktoré rast ovplyvňujú. U štíhlych žien býva skôr viditeľné - približne už od 13. týždňa tehotenstva. U silnejších žien môže zaguľatenie bruška trvať dlhšie. 

Aj mamičky, ktoré očakávajú svoje druhé či tretie bábätko, alebo dokonca dvojičky, sa môžu chváliť tehotenským bruškom o niečo skôr. Tehotné ženy, ktoré už rodili, totiž nemajú maternicu tak pevnú, ako tomu bolo v prvom tehotenstve.

Čo sa týka priberania v tehotenstve, váhový prírastok nemusí nutne súvisieť napr. s väčším množstvom jedla (niekdy sa vraví, že mamička papá za dvoch)  - priberanie môže spôsobovať aj zadržiavanie vody v tele. Na rast a tvar tehotenského bruška má tiež vplyv dĺžka trupu nastávajúcej mamičky, veľkosť plodu alebo aj množstvo plodovej vody. Hoci sa podľa bruška často tipuje pohlavie bábätka, jedná sa skôr o poveru (guľaté bruško vraj znamená, že rodičia očakávajú dievčatko, špicaté chlapčeka). Ultrazvuk vám to dnes povie už pomerne presne.

Všeobecne možno povedať, že tehotenské bruško býva znateľné u väčšiny nastávajúcich mamičiek okolo 16. týždňa tehotenstva. Rýchlejší nárast možno potom očakávať po 20. týždni tehotenstva.

Zdroj: http://www.mojebrisko.cz/?p=5061 a http://www.mojebetynka.cz/tehotenstvi-a-porod/tipy-a-rady-v-tehotenstvi/6-veci-ktere-ovlivnuji-tvar-briska

 

MediaNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Detské príkrmy, kupované alebo domáce?

Detské príkrmy, kupované al…

Za posledných niekoľko rokov sa téma BIO produktov dostáva stále častejšie do bežnej konverzácie. Väčšina...

Prev Next

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.