Aj mamičky, ktoré očakávajú svoje druhé či tretie bábätko, alebo dokonca dvojičky, sa môžu chváliť tehotenským bruškom o niečo skôr. Tehotné ženy, ktoré už rodili, totiž nemajú maternicu tak pevnú, ako tomu bolo v prvom tehotenstve.
Čo sa týka priberania v tehotenstve, váhový prírastok nemusí nutne súvisieť napr. s väčším množstvom jedla (niekdy sa vraví, že mamička papá za dvoch) - priberanie môže spôsobovať aj zadržiavanie vody v tele. Na rast a tvar tehotenského bruška má tiež vplyv dĺžka trupu nastávajúcej mamičky, veľkosť plodu alebo aj množstvo plodovej vody. Hoci sa podľa bruška často tipuje pohlavie bábätka, jedná sa skôr o poveru (guľaté bruško vraj znamená, že rodičia očakávajú dievčatko, špicaté chlapčeka). Ultrazvuk vám to dnes povie už pomerne presne.
Všeobecne možno povedať, že tehotenské bruško býva znateľné u väčšiny nastávajúcich mamičiek okolo 16. týždňa tehotenstva. Rýchlejší nárast možno potom očakávať po 20. týždni tehotenstva.
Zdroj: http://www.mojebrisko.cz/?p=5061 a http://www.mojebetynka.cz/tehotenstvi-a-porod/tipy-a-rady-v-tehotenstvi/6-veci-ktere-ovlivnuji-tvar-briska