Video: ako rozoznať nepravé kontrakcie od pravých

Bývalý primár pôrodnice v Banskej Štiavnici MUDr. Špila pre portál Rodičom.sk v skratke hovorí o tom, ako môžete zistiť, či už začína pôrod, ako rozoznať nepravé kontrakcie od pravých. Pozrite si krátke video a dostaňte sa do obrazu, aby ste vedeli zistiť, či sa ten váš pôrod už začal.

 Braxtonove-Hicksove kontrakcie (jednoduchšie tiež falošné alebo nepravé kontrakcie) bývajú predzvesťou tých skutočných. Ak máte krátko pred pôrodom, a pocítite mierne bolesti v nepravidelných intervaloch, nepodľahnite strachu. Môže ísť o takzvané cvičné sťahy maternice, ktorá sa nimi pripravuje na ozajstný pôrod. Nejde ešte o naozajstné pôrodné sťahy, tie bývajú bolestivejšie, prichádzajú čoraz častejšie a s čoraz väčšou silou.

Falošné sťahy nie sú nebezpečné, pretože nerozširujú krček maternice. A ako ich spoznáte? Spravidla pri pohybe nepravé kontrakcie ustúpia, pravé sa zhoršia. Najlepšou pomôckou ako ich rozoznať je teplá sprcha. Predpôrodné sťahy by mala teplá sprcha posilniť, naopak, „poslíčkov“ zaženie.

 

Media

Zdieľajte článok

Označené vNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: