pondelok, 29 jún 2015 15:16

Video: ako rozoznať nepravé kontrakcie od pravých

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Bývalý primár pôrodnice v Banskej Štiavnici MUDr. Špila pre portál Rodičom.sk v skratke hovorí o tom, ako môžete zistiť, či už začína pôrod, ako rozoznať nepravé kontrakcie od pravých. Pozrite si krátke video a dostaňte sa do obrazu, aby ste vedeli zistiť, či sa ten váš pôrod už začal.

 Braxtonove-Hicksove kontrakcie (jednoduchšie tiež falošné alebo nepravé kontrakcie) bývajú predzvesťou tých skutočných. Ak máte krátko pred pôrodom, a pocítite mierne bolesti v nepravidelných intervaloch, nepodľahnite strachu. Môže ísť o takzvané cvičné sťahy maternice, ktorá sa nimi pripravuje na ozajstný pôrod. Nejde ešte o naozajstné pôrodné sťahy, tie bývajú bolestivejšie, prichádzajú čoraz častejšie a s čoraz väčšou silou.

Falošné sťahy nie sú nebezpečné, pretože nerozširujú krček maternice. A ako ich spoznáte? Spravidla pri pohybe nepravé kontrakcie ustúpia, pravé sa zhoršia. Najlepšou pomôckou ako ich rozoznať je teplá sprcha. Predpôrodné sťahy by mala teplá sprcha posilniť, naopak, „poslíčkov“ zaženie.

 

MediaNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next