Video žien, ktoré rodili samé, či už doma alebo v prírode. Samotný pôrod nie je jednoduchý. Žena musí byť dostatočne silná, aby sama prešla pôrodnými bolesťami a porodila svoje dieťa. Táto žena, práve porodila sama, hoci pri nej je jej muž, ktorý natáča a počuli sme, že aj deti sa niekde nablízku rozprávajú. 

Tento pôrod v nemocnici ukazuje, prečo niektoré ženy musia tlačiť tak dlho. Niekedy stačí zmeniť pozíciu, v ktorej je matka, a pôrod ide oveľa ľahšie. Mali ju len nechať zmeniť polohu, a pôrod by prešiel oveľa rýchlejšie. Taká jednoduchá vec..

Narodilo sa vo vašej blízkej rodine alebo známym dievčatko? Ak ste čo len trochu šikovná v zdobení medovníčkov, máme pre vás skvelý tip na darček pre rodičov. Bude nielen chutný, ale aj veľmi originálny! 

Čo si pobaliť do pôrodnice? Na čo určite nezabudnúť? Každá mamička má svoj názor na to, čo je potrebné pobaliť a čo nie. V prvom rade vedzte, že neexistuje najdôležitejšia vec, mnohé budú rovnako potrebné. Preto si pripravte väčšiu tašku, budete musieť do nej totiž zbaliť naozaj množstvo vecí. Pozrite si, ako sa balila do pôrodnice jedna z mamičiek. 

Mať pri pôrode manžela/partnera sa na Slovensku pomaly ale iste stáva tradíciu. Veď bábätko splodili obaja, obaja sa oň budú starať a vychovávať ho – tak prečo by ho nemali obaja privítať na tomto svete?

Vlog a skúsenosti čerstvej mamičky, ktorá rozpráva o svojom pôrode - ako prebiehal, čo pred pôrodom, o bolestiach a svojich skúsenostiach.

Vákuová extrakcia patrí k vaginálnym pôrodníckym zákrokom, ktorý sa však v dnešnej dobe využíva len zriedkavo. Lekári sa v prípade problémov skôr rozhodnú pre cisársky rez, než pre vákuumextrakciu. Tá sa používa pre urýchlenie normálne začínajúceho pôrodu alebo na jeho ukončenie, ak sa náhle objavia problémy.

Títo muži chceli na vlastnej koži zažiť muky, aké poznajú ženy, keď privádzajú na svet nový život. Keď však tieto bolesti skutočne precítili, asi by si to v tej chvíli najradšej rozmysleli! Ich tváre hovoria za všetko: toto nechcem nikdy zažiť!

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.