Video: joga pre začiatočníkov

Joga je vo svete čoraz populárnejšia. Nemáte čas chodiť na kurzy jogy ďaleko od miesta bydliska, alebo na to jednoducho nemáte čas? Nevadí, jogu si môžete zacvičiť aj doma. Je to súbor cvičení, ktorý vám ponaťahuje svaly, zvýši obratnosť a koordináciu a zároveň uvoľní myseľ. 

Slovo joga pochádza zo Sanskritu “Yuj” čo znamená spojenie alebo jednota. Ľudia si všeobecne myslia, že joga je séria cvičení s pokrútenými pózami. Je to však rozsiahla kolekcia techník a praktík, ktorá sa snaží vytvárať harmóniu a stabilitu telu a mysle. Na to aby sme to dosiahli využívame rôzne jogové pohyby, dychové cvičenia, relaxačné techniky a meditáciu. 

Po prvom cvičení jogy ľudia obyčajne konštatujú lepší spánok a uvoľnenie. Mnohým joga v každodennom živote veľmi pomáha - pri predsavzatí schudnúť, pri odbúravaní stresu alebo pri nácviku sústredenosti. Niekoho dovedie k hlbšiemu sebapoznaniu, k pohode, k asertivite, pomôže zlepšiť aj vzťahy, dosiahnuť väčšie sebauvedomenie a vnútorný pokoj. Pozrite si pár základných cvičení, ktoré by ste mali zvládnuť. 

 

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.