pondelok, 06 máj 2019 10:55

Video: joga pre začiatočníkov

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Video: joga pre začiatočníkov foto: pixabay.com

Joga je vo svete čoraz populárnejšia. Nemáte čas chodiť na kurzy jogy ďaleko od miesta bydliska, alebo na to jednoducho nemáte čas? Nevadí, jogu si môžete zacvičiť aj doma. Je to súbor cvičení, ktorý vám ponaťahuje svaly, zvýši obratnosť a koordináciu a zároveň uvoľní myseľ. 

Slovo joga pochádza zo Sanskritu “Yuj” čo znamená spojenie alebo jednota. Ľudia si všeobecne myslia, že joga je séria cvičení s pokrútenými pózami. Je to však rozsiahla kolekcia techník a praktík, ktorá sa snaží vytvárať harmóniu a stabilitu telu a mysle. Na to aby sme to dosiahli využívame rôzne jogové pohyby, dychové cvičenia, relaxačné techniky a meditáciu. 

Po prvom cvičení jogy ľudia obyčajne konštatujú lepší spánok a uvoľnenie. Mnohým joga v každodennom živote veľmi pomáha - pri predsavzatí schudnúť, pri odbúravaní stresu alebo pri nácviku sústredenosti. Niekoho dovedie k hlbšiemu sebapoznaniu, k pohode, k asertivite, pomôže zlepšiť aj vzťahy, dosiahnuť väčšie sebauvedomenie a vnútorný pokoj. Pozrite si pár základných cvičení, ktoré by ste mali zvládnuť. 

 Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom