sobota, 27 október 2012 13:22

Monitor 9, Testovanie 9, staršie testy, otestujte sa

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Cieľom Testovania 9 (alebo po starom Monitoru 9) je overenie úrovne  vedomostí  žiakov z matematiky, vyučovacieho jazyka (SJ a lit., Maď. jazyk a lit., Ukraj. jazyk a lit. a zo štátneho jazyka (žiaci s vyuč. jazykom národnostných menšín), po novom aj čitateľskej gramotnosti.

Za prípravu a metodické riadenie priebehu Testovania 9-2011 zodpovedá Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (ďalej len „NÚCEM“). Za organizačné zabezpečenie priebehu testovania zodpovedajú riaditelia škôl. Náhradného termínu sa môžu zúčastniť len tí žiaci, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť na testovaní v riadnom termíne. Všetky informácie a pokyny k Testovaniu 9-2011 sú zverejnené na internetovej  stránke NÚCEM. Výsledky Testovania 9 sú pre žiakov veľmi dôležité, keďže mnohé stredné školy ich berú ako hlavné kritérium pri prijímaní žiakov. Výsledky z vysvedčení dnes už nie sú také dôležité, ako výsledky tohto certifikačného merania. Aký veľký vplyv majú výsledky Monitoru 9, alebo po novom Testovania 9 na prijímanie zverejní každá škola zvlášť na vývesky školy a tiež na stránkach školských výpočtových stredísk.

 Ako prebieha testovanie?

Žiaci by mali byť rozsadení tak, aby v každej triede lavici bol len jeden žiak a zaručilo sa tak, aby neodpisovali. V triedach býva dozor, ktorý žiakov kontroluje. Ak učitalia uvidia študenta  pri odpisovaní, môžu vám vziať test a už ho nebude môcť dopísať. Test bude musieť absolvovať opäť v náhradnom termíne.

SJ: Pri väčšine úloh stačí označiť správnu odpoveď, nebudete písať žiadne náročné slohové úlohy. Test je zhrnutním učiva, nie je špecializovaný na nejaké náročné úlohy, snažiace sa žiaka nachytať.

Matematika: Dostanete vaše zadania príkladov z matematiky, a počítate. Prvé príklady sú jednoduché, ďalšie otázky sú o niečo náročnejšie. Môžete čakať aj jednoduchú slovnú úlohu. Zopakujte si vopred všetky vzorce na počítanie plochy, objemu a obsahu, budete ich potrebovať.

Staršie testy Monitor 9 - Testovanie 9, a odpovede na ne:

Testovanie 9 - Monitor, testy za rok 2005

Testovanie 9 - Monitor, testy za rok 2006

Testovanie 9 - Monitor, testy za rok 2007

Testovanie 9 - Monitor, testy za rok 2008

Testovanie 9 - Monitor, testy za rok 2009

Testovanie 9 - Monitor, testy za rok 2010

Testovanie 9 - Monitor, testy za rok 2011

Testovanie 9 - Monitor, testy za rok 2012

 

 

 

Naposledy zmenené piatok, 30 jún 2017 12:40

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next