utorok, 05 november 2013 19:35

Nemá rado diktáty? Dajte mu ich opraviť

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
sxc.hu sxc.hu

Poznáte dieťa, ktoré má rado diktáty? Väčšina ich z duše nenávidí. Máme pre vás radu, ako dieťaťu písanie diktátov aspoň trošku spríjemniť.

Ako? Je to úplne jednoduché! Nedajte dieťaťu diktát písať, ale opravovať. Napíšte mu (na počítači alebo ručne, ale čitateľne) diktát s povedzme desiatimi chybami. A dajte ich dieťaťu hľadať.

Povedzte mu, nech sa zahrá na učiteľku tento raz on. Informujte ho, že je v diktáte desať chýb a nech ich skúsi nájsť. Po prvom prečítaní nájde možno 5- 6 chýb. Tie nech označí napr. zelenou farbou. Následne nech diktát prečíta ešte raz a skúsi nájsť ďalšie chyby. Tie môže označiť napr. žltou farbou.

Ak sú v diktáte ešte nejaké nenájdené chyby, nech ich ešte raz skúsi nájsť, a označí ich povedzme červenou farbou. Ak ich už nenájde dieťa, označte ich vy. Takto budete presne vedieť, ktoré slová či druhy mu robili problémy.

Diktát s tzv, trojitou kontrolou veľmi pomáha napr. deťom, ktoré sa trápia s dyslexiou. Je to pre nich jednoduchšie a zrozumiteľnejšie, než diktát písať. 

redakcia Rodičom.sk

Naposledy zmenené nedeľa, 07 máj 2017 18:36


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next