pondelok, 26 júl 2010 17:37

Diktát na mäkké a tvrdé i/y, pre 5. - 6. ročník ZŠ

Napísal(a) prerodicov
Ohodnotiť túto položku
(81 hlasov)

Pripravili sme pre vás diktát pre žiakov 5. ročníka ZŠ, úlohou žiakov je doplniť chýbajúce i/í alebo  y/ý. Diktát je zameraný na písanie i po mäkkých spoluhláskach a na písanie i/y v jednotnom a množnom čísle. Je nenáročný a rýchlo si overíte, ako je na tom vaše dieťa s vedomosťami z tejto oblasti.

Peter je hladn..., ale Vlado ešte hladnejš... Kto je smel... a kto je smelš....? Vy ste unaven...., ale m... sme unavenejš.... Najlepš... z nich pôjdu do Tatier. Múdr... veľa vie, ale múdrejš... ustúpi. Kto je dobr... a kto zl....? Kto je lepš... a kto je horš....? Títo chlapi sú vysok.... a tamtí sú ešte vyšš.... Predávajte iba kvalitn... tovar!

Správne odpovede:

Peter je hladný, ale Vlado ešte hladnejší. Kto je smelý a kto je smelší? Vy ste unavení, ale my sme unavenejší. Najlepší z nich pôjdu do Tatier. Múdry veľa vie, ale múdrejší ustúpi. Kto je dobrý a kto zlý? Kto je lepší a kto je horší? Títo chlapi sú vysokí a tamtí sú ešte vyšší. Predávajte iba kvalitný tovar!

Naposledy zmenené štvrtok, 26 júl 2012 17:41


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.