streda, 14 júl 2010 20:50

Pletené papučky na chladné dni

Napísal(a) janbari
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Je zima. Občas sa pristihneme, že máme, sediac pri televízore vo večerných hodinách, skrehnuté a studené nohy. Ponúkame vám výborný nápad, ako tento problém vyriešiť.

Pletené papučky budú dobrým zahrievacím prostriedkom nielen pre vás, ale aj pre každú návštevu, ktorá k vám v tomto chladnom období príde.

A možno nejeden hosť odíde od vás aj s papučkami...Poznám to z vlastnej skúsenosti. Alebo, ešte ďalšou z možností je, že budú vhodných darčekom na Vianoce pre vašich blízkych:-)

1. Potrebujeme ihlice č.3, zbytky vĺn a háčik č.4. Aby bola papuča pevnejšia, spojíme aj tri vlny, s ktorými celý čas budeme pliecť. Vlnu môžeme meniť, ale nie jej počet.

2. Naberieme na začiatok približne 36 očiek, pletieme celý čas IBA  HLADKO!!! (počet očiek závisí od veľkosti nohy a od hrúbky vlny, ale to
zistíte sami, keď doštrikujete prvú papuču, koľko očiek Vám presne treba.)

3. V polovici papuče začneme očká po jednom vždy na začiatku riadku uberať, až dôjdeme k počtu asi očiek. Cez tie prevlečieme vlnu a
stiahneme.

4. Na koniec stačí zošiť zadnú časť papuče a prednú časť až k nartu, popreťahovať háčkovacím háčikom odstávajúce vlny a PAPUČE SÚ NA SVETE!!!  (za jeden deň stihnete v pohode ušiť jeden pár takýchto papučiek)

Veľa šťastia a teplých večerov v rodinnej atmosfére praje Janka Barillová

Naposledy zmenené nedeľa, 15 júl 2012 12:55


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next