streda, 03 október 2012 18:13

Chcete vydať svoju knihu? Vydajte si ju sami online!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Vydať knihu dnes nie je také ťažké ako kedysi Vydať knihu dnes nie je také ťažké ako kedysi

Písanie kníh, či už románov, básničiek alebo poviedok, je zaľúbou mnohých Slovákov. Mnohí niečo píšu, skúšajú, hľadajú cesty, ako svoju knihu vydať. Nie každému sa to však podarí - konkurencia je vysoká a počet počet poličiek v kníhkupectvách je obmedzený.

Za rok môžu predať len  toľko kníh, koľko sa im zmestí na regály. Aj každé vydavateľstvo vydáva ročne presne stanovený počet titulov a viac ich vydať nemôže. Väčšinou vydávajú rukopisy osvedčených autorov, sem-tam (ak ich presvedčíte, že vaša kniha je dobrá) siahnu aj po nových autoroch.

Medzi vybrané tituly do tlače sa dostanú len tie, o ktorých vydavateľ rozhodne, že sú dobré. Aj on sa však môže mýliť - existuje mnoho autorov, ktorým knihy odmietli veľké vydavateľstvá, a keď ich napokon  vydalo menšie vydavateľstvo, ukázalo sa, že sa stali bestselermi (napr. hoci aj známa kniha Afrika, moja láska, o bielej masajke žijúcej v Afrike). A existuje mnoho kníh, o ktorých boli presvedčení, že budú dobré, ale napokon úspech nemali.

Ak nechcete, aby osud vašej knihy visel na rozhodnutí vydavateľa, vydajte si ju sami! V dnešnej elektronickej dobe nie je potrebné platiť  z vášho zisku vydavateľa, distribútora či kníhkupca. Proste si ju vydajte online!

Veď si len porovnajte - ak vydáte knihu cez vydavateľstvo a vaša kniha sa bude predávať v kníhkupectvách napríklad za 8 eur, vy získate približne 0,40 centov z predaného výtlačku. Z ôsmich eur len 0,40 centov... Ak vydáte knihu online, distribútora a kníhkupca neplatíte. Z knihy vám ostane až 40 percent, čiže osemnásobok! A to je veľký rozdiel.

Oplatí sa to skúsiť a začať aktívne s predajom svojej knihy niečo robiť. Takúto možnosť ponúka napríklad portál www.1000knih.sk – stačí sa zaregistrovať, nahrať obálku knihu a súbor knihy v pdf, a môžete ju ihneď začať predávať... Pošlite info o nej svojim známym, priateľom, hovorte o nej na facebooku - slovom, začnite jej robiť kampaň a predajte čo najväčší počet kusov. A možno práve vy sa zaradíte k tým, ktorým kniha vyjde aj knižne a zaradí sa medzi úspešné bestsellery v kníhkupectvách.

Portál 1000knih.sk totiž aktívne spolupracuje so známym vydavateľstvom Motýľ a to sa rozhodlo päť najsťahovanejších titulov za rok 2013 vydať knižne. Je to šanca pre všetkých neobjavených autorov.

V čase elektronických kníh svitajú nové možnosti. Vašu knihu si môžete vydať online sami! Sami budete svojim vydavateľom, sami jej budete robiť propagáciu, a budete aj presne vidieť, koľko sa jej predá. Žiadne nahlášky od vydavateľstva, ktoré si nemáte ako overiť. Na stránke www.1000kníh.sk si môžete knihu sami vydať, a zároveň aj pozrieť, koľkokrát bola stiahnutá a aký honorár vám teda prináleží.

Nepresvedčili sme vás? Stále máte pocit, že by ste radšej mali svoju knižku v rukách? Nie je problém! Portál 1000knih.sk vám ponúka možnosť knihu si u nás aj vytlačiť v malom množstve - napríklad 30 ks pre známych a podobne...

Prajeme veľa úspechov pri predaji vašej knihy!Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next