štvrtok, 14 júl 2011 19:09

Ozdôbky z farieb na sklo

Napísal(a) prerodicov
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Farby na sklo sú obľúbeným materiálom pre šikovné ruky mamičiek a detí. Je možné s nimi zdobiť rôzne hrnčeky, poháriky, maľovať nimi obrázky na sklo alebo hoci aj na okno. Možnosti využitia sú naozaj široké.

 Dnes vám ukážeme, že z nich môžete vytvoriť aj dekoračné závesné ozdoby. Napríklad takú detskú izbičku nádherne vyzdobí lietajúci motýlik, včelička či lienka, alebo hoci aj kvietok (viď obrázok).

Potrebujeme len: farby na sklo, štetec, ihlu, silon a pevnú podložku, najlepšie pevný igelit (napríklad euroobal) alebo sklo.

Na podložku namaľujeme čiernou farbou na sklo obrysy toho, čo chceme nakresliť. Po ich uschnutí obrysy vyplníme obrysy rôznymi farbami, aby boli obrázky hravé a veselé. Keď farba uschne, obrázok opatrne odlepíme od položky, v hornej časti prepichneme ihlou so silonom a upevníme. Ozdôbku zavesíme na strop a necháme tak motýliky či kvietky voľne "poletovať". Obrázky sa pri prúdení vzduchu v miestnosti jemne hojdajú a dotvárajú tak ozdobný efekt.

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next