Ako si vyrobiť domáci repelent

Ak si nechcete na telo nanášať zbytočne veľa chémie a skôr preferujete prírodné prostriedky, máme pre vás skvelý tip na výrobu domáceho repelentu!

Veríme, že tento návod ocenia nielen biomatky, ale aj široká laická verejnosť. Ak si niečo vieme vyrobiť aj sami, máme veľké plus. Veď čo by sme robili, keby nám zavreli lekáreň či supermarkety? Prírodný repelent si môžeme vyrobiť viacerými spôsobmi. Dnes si povieme o dvoch. !

Repelent z klinčekov na odpudenie komárov

Snáď ten najjednoduchší repelent na svete v sebe obsahuje len dve ingrediencie - alkohol (Alpu) a klinčeky. A ako sa to robí? Nič zložité. Do Alpy  šupnete zopár klinčekov a je to. Stačí aspoň 24 hodín počkať, kým sa klinčeky poriadne vylúhujú. Extrakt si môžete preliať do rozprašovača alebo nanášať priamo na pokožku. Pri tom však musíme byť opatrní, pretože alkohol, ako si všetci pamätáme snáď zo základnej školy, vysušuje (nielen) pokožku. Alkohol do extraktu môžete pridávať priebežne a tým pádom máte repelent na komáre, ktorý sa vám prakticky nikdy neminie. 

Repelent z rozmarínu proti kliešťom

Na výrobu budeme potrebovať 20 gramov sušeného rozmarínu, 50 ml liehu (môže byť aj Alpa) a 200 ml vody. Polovicu rozmarínu zalejeme alkoholom, no musíme dávať pozor, aby bol rozmarín zaliaty celý, inak sa začne kaziť. Extrakt sa lúhuje približne 7 dní. Z druhej polovice rozmarínu a vody si uvaríme čaj, necháme ho odstáť približne 10 minút a scedíme. Pomer odvaru z čaju a alkoholového extraktu je 9:1. Teda na 90 ml čaju sa pridáva 10 ml extraktu z rozmarínu. Trvanlivosť repelentu je približne 6 týždňov, keďže je na báze vody a nie alkoholu.

Tak čo, vyskúšate to?

Zdroj: stream.cz | Foto: pixabay

Naposledy zmenené pondelok, 05 jún 2017 07:05

Zdieľajte článok
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: 

 

 

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.