Ako si vyrobiť nádobku zo starých džínsov

Aj zo starých džínsov môžete vytvoriť pekné veci, netreba ich hneď vyhadzovať. Napríklad aj takúto skvelú nádobku (pohárik), ktorý môžete použiť na odkladanie pier alebo hoci aj šijacích potrieb. Nie je to náročné a jej výrobu zvládnete do hodinky či dvoch.

 Čo potrebujete: staré džínsové nohavice, nožnice, pílku na kov, zošívačku, lepidlo, lepenkovú rúrku

Postup:

Pílkou na kov odrežte trochu lepenkovej rúrky. My sme urobili pohárik 10 cm vysoký, ale rozmery si môžete prispôsobiť podľa materiálu, ktorý máte. Z nohavíc vyrežte švy a pomocou spinkovačky ich nastreľte s centimetrovým odstupom od seba, ako je na obrázku.

Potom začnite upevňovať švy vodorovne, a to tak, aby spoj bol pod zvislým pásikom, tým pádom ho nebude vidieť.

Na celý pohár postupne upevnite švy z džínsov.

Z tvrdého papiera vyrežte dva kruhy - jeden väčší, podľa vonkajšieho obvodu pohára, jeden menší, podľa vnútorného obvodu. Oblepte ich džínsovinou a následne spolu zlepte papierovou stranou dovnútra.

Na vrch pohárika (nádobky) upevnite ešte jeden džínsový švík, aby nebolo vidieť spinky. A tradá, nádobku z džínsov máte hotovú! Môžete ju využiť sami alebo niekomu milovanému podarovať :-)

Zdroj: Livemaster.ru

 

Zdieľajte článok

Označené v

Súvisiace položky (podľa značky)
Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

O nás

Portál Rodičom.sk je určený pre rodičov s deťmi. Týmto sa zameriava na širokú cieľovú skupinu jeden milión ľudí. Ponúka nielen praktické rady pri výchove detí, tehotenstve, školákoch či tínedžeroch, ale aj recepty, video návody a rady, diskusie...

Newsletter

Chcete viac skvelých článkov? Zadajte vašu adresu a pošleme vám ich...

Kontakt

Chcete sa niečo opýtať, poslať článok? Napíšte nám na: