piatok, 15 júl 2011 12:02

Kurz tvorby bábok, 4. časť: Maľovanie tváre a výroba parochne

Napísal(a) Marionety.sk
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

V 4. dieli kurz bábok zapracujeme na dokončení hlavičky. Na konečnú úpravu tváre potrebujeme 1 dcl bielej akrylovej , alebo latexovej farby. Telový odtieň dosiahneme primiešaním hnedej a červenej temperovej farby. Farbu natrieme aspoň v dvoch vrstvách.

1. Po zaschnutí sa možeme pustiť do maľovania očí a pier. Niektorým babkám svedčia namiesto očí čierne bodky.
 2. Nie je potrebné reálne vymaľovať oči. Ak maľujeme temperami, musíme ich nakoniec pretrieť bezfarebným lakom.
 3. Na výrobu parochne potrebujeme vlnu a kúsok hnedej panamy. Najkrajšie parochničky majú zakomponované viaceré príbuzné farby vlasov. Panamu si upevníme do vyšívacieho kruhu, nakreslíme si na ňu kruh s priemerom 10 cm. Ak by ste chceli urobiť parochňu z umelých vlasov, musíte rátať s tým, že tieto vlasy majú krátku životnosť. Prilepujeme ich tavnou tyčinkou.
  4. Parochňu z rubovej strany natrieme chemoprénom, aby sme vlnu na paname upevnili. Vystrihneme kruh s vlasmi a vyskúšame ho priložiť ku hlave. Pri krátkych vlasoch parochňu doplníme vlasmi, ktoré nalepíme na bokoch a na temeni hlavy.
 

 5. Nakoniec celý kruh s vlasmi znova natrieme chemoprénom a prilepíme ho na hlavu. Dlhé vlasy prilepíme aj po bokoch a vzadu.


 

   6. Teraz sa na nás pozrela bábka, ktorá má výraz tváre a je úplne naša. Urobili sme ju pre radosť, takže všetko, čo sa nám možno nepodarilo, je super.

Zdroj: Viki Gavaldová, Marionety.sk

Naposledy zmenené nedeľa, 15 júl 2012 12:21


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom