streda, 14 júl 2010 19:27

Náhrdelník - motanica z červených korálok

Napísal(a) koralky
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Snívate o rozkošnom nežnom náhrdelníku, ktorý vyzdvihne vašu ženskosť, ale je pre vás príliš finančne náročný? Vyskúšajte si urobiť tzv. motanicu z koráliek - technika nie je náročná a výsledok stojí naozaj za to! Za taký krásny náhrdelník by sa nemuseli hanbiť ani značkové predajne..

1. Najskôr si pripravte korálky do misiek. Zoraďte rôzne druhy, farby a odtiene podľa toho, ako budú nadväzovať. Niť si odstrihnite asi raz tak dlhú, ako chcete mať náhrdelník ( tzn. na 50 cm asi 1m). Na koniec nite priviažte ihlu.
2. Korálky začnite naväzovať asi 10 cm od konca takto: Poslednú korálku v rade naviažte 10 cm od konca. Tak vytvorte podľa veľkosti korálkov potrebný počet radov. Pokiaľ tvoríte z väčších koráliek stačia 4 rady, pokiaľ z menších - 6 až 12 radov.
3. Hotové rady zrovnajte vedľa seba a všetky konce z jednej a potom z druhej strany zviažte dohromady.
   4. Potom všetky konce prevlečte kalotou (spojovací prvok medzi šperkom a zapínaním. Na polovicu koncov navlečte malú korálku a konce s korálkami zviažte s koncami bez. Urobte minimálne 3 uzlíky, na ktoré potom kvapnite sekundové lepidlo a zavrite kalotu. Na koniec pripevnite zapínanie.
  

A teraz už zostáva akurát vám popriať veľa radosti z tvorivej práce. :-)

Uverejnené so súhlasom http://koralky.pokladnicka.cz/

Naposledy zmenené nedeľa, 15 júl 2012 10:41


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom