sobota, 17 apríl 2021 15:12

Test produktu : kozmetika Annemarie Börlind – pleť na jar vyživená čistou prírodou

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Návrat k prírode a dôležitosť udržateľnosti môžeme podporiť aj kúpou prírodnej kozmetiky. Návrat k prírode a dôležitosť udržateľnosti môžeme podporiť aj kúpou prírodnej kozmetiky. Zdroj foto: rodicom.sk

Ste milovníčkou prírodnej kozmetiky? Rada doprajete svojej pleti produkty, ktoré nezaťažujú Vašu pokožku a ani našu planétu? To všetko sľubuje kozmetika, ktorú som (síce len čiastočne) vyskúšala na vlastnej pokožke. A určite neostanem len pri odskúšaných produktoch.

Úplnou náhodou som sa dostala k pre mňa nepoznanej značke kozmetiky - Annemarie Börlind. Zaujala ma hlavne prísľubom čisto prírodných zložiek, ako aj veľkou snahou o čo najmenšie znečistenie našej planéty, keďže sa plne venuje rozvoju udržateľnosti. 

Priznám sa, že kozmetika ma najskôr upútala hlavne pekným elegantným balením, puncom luxusu a tiež dobrou recenziou od kamarátok. Viac o nej som zatúžila sa dozvedieť až po jej odskúšaní.

Čo som teda otestovala na vlastnej koži? Teda... pokožke?

 Ako prvý som otestovala 2-fázový aloe vera shake.  Rastlinku aloe už pozná ažda každý. O jej pozitívnych účinkoch na naše telo bolo napísaných mnoho článkov. V tomto produkte sa však spája s botanickou kyselinou hyalurónovou a minerálnou vodou. A to sú len tri základné zložky produktu, ktorý okrem toho pozostáva aj z ďalších zložiek – tiež čisto prírodných.

Zdroj foto: rodicom.sk

2-fázový aloe vera shake je potrebné dobre premiešať pred použitím. Prvý deň som ho premiešala zrejme veľmi slabo, nakoľko sa mi zdal príliš tekutý – vodnatý a dosť ťažko sa mi nanášal. Druhý deň som si už však na poriadne premiešanie obsahu fľaštičky dala väčší pozor a výsledok bol omnoho lepší a aj na pokožke intenzívnejší. Produkt sľubuje osvieženie a upokojenie. Musím povedať, že pleť bola značne menej začervenaná a pekne vyživená. Ja som napríklad (mám 33 rokov a zmiešanú pleť) používala len tento shake bez použitia bežného nočného a denného krému po jeho aplikovaní. A úplne to stačilo.

Napriek olejovému zloženiu som nemala ani raz pocit mastnej pleti a produkt príjemne prirodzene a nevtieravo voňal. Shake navyše sľubuje ochranu pred oxidačným stresom, voľnými radikálmi a toxínmi – čo žiaľ neviem nijako dokázať a ani otestovať. Pocit z tohto – ako som sa nedávno dozvedela dokonca oceneného produktu – bol však naozaj dobrý a môžem ho pokojne odporučiť všetkým ženám.

 

Vďaka súčasnej situácii si ruky umývame veľmi často a používame mydlá a dezinfekciu, ktorá pokožku našich rúk dosť vysušuje. S príchodom jari tiež narážame na veľké teplotné zmeny, na ktoré musí naša pokožka reagovať. Preto bol mojou druhou voľbou na otestovanie „obyčajný“ krém na ruky

Zdroj foto: rodicom.sk

Krém značky Annemarie Börlind nesklamal. Balenie veľmi pekné a elegantné, vhodné aj ako milý darček pre maminu alebo kamarátku. Čo ma však upútalo najviac je vôňa. Vôňa rozkvitnutej lúky si získala moje čuchové bunky okamžite. Zloženie je skôr jemné, ľahko sa rozotiera a aj vpíja. Napriek tomu, že je určený na suché uky – čo sa v mojom podvedomí spája skôr s tuhšou konzistenciou a vyššou mastnotou. Na pokožke rúk nezanecháva mastný film, ruky však dobre hydratuje a zrejme by si poradil aj s popraskanou suchou pokožkou.

Moje hodnotenie doteraz vyskúšaných produktov značky Annemarie Börlind je kladné, určite si zakúpim aj ďalšie produkty na otestovanie.

Naposledy zmenené nedeľa, 18 apríl 2021 15:07
Jana Figurová

Maminka, manželka, kamarátka, dcéra, kolegyňa , ale aj vášnivá čitateľka. To som ja. Rada sa zavŕtam do dobrej knižky a lásku k písmenkám sa snažím preniesť aj na všetkých okolo mňa. Už od malička som bola "hltačkou kníh" a na prázdniny som si brávala so sebou okrem tašky s oblečením aj tašku plnú románov, poviedok a detektívok. Budem rada, ak sa necháte inšpirovať, tu na webe rodicom.sk, knižkami pre Vašich malkáčov, a zažijete spolu pri čítaní tie najkrajšie dobrodružstvá.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Soľ a bylinky v strave dojčiat a malých detí

Soľ a bylinky v strave dojči…

Dospelý človek má rád výrazne chute, rád experimentuje a dochucuje pokrmy. Najčastejšie gazdinky siahajú po soli...

Prev Next