streda, 20 august 2014 19:03

Hľadajte s deťmi skrýše: geocaching v Čuňove

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Máte doma neposedných pátračov a vy sami ste tak trochu stále hravé dieťa? Máte radi prírodu a radi by ste tento vzťah prehĺbili aj u svojich drobcov? Potom nevynechajte úplne prvý ročník geocacherského MEGAeventu na Slovensku. Už teraz na vás čakajú zaujímavé atrakcie, nedočkavé kopmasy, kešky, skvelé koncerty a čerstvý vzduch.

ČO JE GEOCACHING

Pre tých, ktorí o geocachingu ešte nepočuli, ide o voľnočasovú aktivitu, kde ľudia pomocou prístroja GPS hľadajú v mestách alebo v prírode ukryté skrýše „geocaches“ („kešky“) a spoznávajú pritom krásy daného miesta či organizujú rôzne podujatia vzdelávaco-športového charakteru. Táto hra uzrela svetlo sveta okolo roku 2000 a milujú ju ako dospelí, tak aj deti. Zanietení geocacheri po celom svete sa dokonca radi stretávajú na rôznych geo eventoch, pričom mnohé sú zamerané komunitne – spoločné darovanie krvi, spoločné čistenie mestských častí od odpadkov a pod. Geocaching je skvelá voľnočasová aktivita pre celú rodinu a predstave si, podľahli mu aj také osobnosti ako Hugh Jackman či Dominka Cibulková.

Kedy a kde

Prvá slovenská geocacherská akcia sa bude konať 5.-7. septembra 2014 v areáli Divoká voda v Čunove pod záštitou primátora mesta Bratislava a Vodohospodárskej výstavby, š. p. Organizátori pripravili pre návštevníkov pestrý sprievodný program počas celého víkendu. Na svoje si tak prídu nielen nadšenci celosvetovo obľúbeného geocachingu, ale aj jednotlivci či rodiny s deťmi, ktorí chcú stráviť víkend príjemne a zároveň aktívne.

Akcia je určená primárne pre účastníkov celosvetovej hry geocaching a bude mať štatút prvého MEGAeventu na Slovensku. V Európe sú podobné akcie vzácnosťou, a preto sa tešia vysokej návštevnosti. Vyvrcholením podujatia bude sobotňajší galavečer GEOAWARDS 2014, na ktorom budú vyhlásení víťazi ankety Geoawards Slovakia 2014. Hlasovanie stále prebieha na web stránke eventu www.geoawards.sk, kde nájdete aj bližšie informácie o podujatí.

                

Tešiť sa môžete na aj na bohatý sprievodný program, a to na:

-          adrenalínové zážitky, ktoré ponúka areál Divoká voda

-          súťaže pre deti a detské atrakcie

-          minizoo a náučný geochodník

-          cyklistický spoznávací výlet do okolia

-          hudobný program na hlavnom pódiu, kde vystúpia zvučné mená slovenskej hudobnej scény

-          stovky „geokešiek“ v Bratislave, ktoré návštevníkom ukážu jej najkrajšie miesta

-          exkurziu do vodnej elektrárne

-          upratovací CITO event “Vyčistíme lužné lesy”

-          veľkú openAir prezentáciu TOP „geokešiek“ na Slovensku

Podrobný program podujatia nájdete na www.geoawards.sk.

Na podujatie bude počas celého víkendu zabezpečená kyvadlová doprava z Bratislavy do Čunova.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom