streda, 30 október 2013 22:07

Tip na výlet: cyklistika po Slovensku

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: sxc.hu Foto: sxc.hu

V snahe informovať našich čitateľov o možnostiach vyžitia s rodinou a deťmi, sme sa rozhodli vám každý piatok priniesť nejaký tip na výlet. Tento týždeň začíname so službou prvýkrát a rozhodli sme sa vám priniesť ponuku cyklistických trás, nenáročných pre rodiny s deťmi.

Stránok, ktoré ponúkajú zaujímavé cyklotrasy je viacej, pri každej nájdete info o obtiažnosti cesty, jej dĺžke, aj o čase trvania. Prezreli sme si za vás ich ponuku, aby sme vám uľahčili vyhľadávanie, a pozorne ju zhodnotili.

Ako prvá sa nám v prehliadači zjavila stránka Trasy.sk, tá nám však stále mrzla a padala, a trasy sa nedali načítať. Buď mali na stránke poruchu, alebo bola robená s príliš veľkými obrázkami a teda sa ľuďom s pomalším internetom nedá načítať.

Stránka Bikeweb.sk sa nám zobrazila ako druhá, v ponuke má zatiaľ celkom 20 cyklotrás. Pri každej je napísané, či je vhodná pre rodiny s deťmi a aká je dlhá. Trasy sú prehľadne rozdelené po krajoch a stránka sa jednoducho prezerá. Škoda, že v ponuke nie je viac fotiek a o niečo viac cyklistických túr. Posledný článok je z roku 2010 a teda vidieť, že sa stránka dlhšie nepoužíva a neaktualizuje. Vybrať z ponuky sa však určite dá.

Na stránke Cyklotrasy.sk nájdete širokú ponuku cyklotrás a k tomu aj výber rád a tipov na cestovanie, plus zoznam aktuálnych cyklopodujatí.

Veľmi široký výber cyklotrás nájdete na stránke MojeSlovensko.sk/cyklotrasy. Avšak pri všetkých trasách nie je napísaná ich dĺžka alebo náročnosť, a tak pre neskúseného cyklistu môže byť výber dosť náročný. Niektorí ľudia kritizujú, že na stránke nie sú žiadne súradnice a tak sa niet pri cestovaní o čo oprieť - len samotný zoznam obcí, cez ktoré prechádzate, je nepostačujúci.

Najzaujímavejšou sa nám zdala stránka Cyklisticke.trasy.sk, kde nájdete široký výber cyklistických túr, spolu s informáciou o dĺžke trasy, jej náročnosti, veľkosťou prevýšenia a taktiež je pripojená mapka google s možnosťou pripojenia na gps. K trasám sú priložené aj fotografie. Stránku nájdete aj na facebooku, a je často aktualizovaná. A hoci sa opäť objavil problém s načítaním stránky (ide o podstránku Trasy.sk), problém pravdepodobne spôsobilo, že stránka má asi nahraté príliš veľké obrázky). Výber cyklotrás aj ich popis je však detailne rozpracovaný a vrele ju doporučujeme.Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom