streda, 30 október 2013 21:45

Liptov: aquaparky, huby, cyklistika, jaskyne

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: Liptov.sk a penzionmotyl.sk Foto: Liptov.sk a penzionmotyl.sk

Liptov je známy najmä svojim salašníctvom: ovčie syry, syrové korbáčiky, žinčica - kto by ich nepoznal? Moderný Liptov však ponúka o čosi viac: kúpanie v Bešeňovej či Tatralandii, hubárčenie, rybačku na Liptovskej Mare, cykloturistiku či výlety do jaskýň.

Ak teda premýšľate nad nejakým tipom na výlet, čo takto skúsiť Liptov?

Vďaka dlhoročnej spolupráci portálu Rodičom.sk a penziónu Motýľ v Liptovskej Teplej, prinášame našim čitateľom skvelú akciu: ak zadáte heslo Rodičom.sk, získate 5 % zľavu na ubytovanie a k tomu dostanete knihu z vydavateľstva Motýľ zdarma. Navyše môžete využívať výhody všetkých klientov penziónu Motýľ: ubytovaní majú 30 % zľava pre v Thermal parku Bešeňová, vzdialeného len 2 200 m od penziónu, a 15 % zľavu v Tatralandii, ktorá sa nachádza na opačnom konci Liptovskej Mary (15 km).

Penzión je situovaný pri termálnych aquaparkoch s celoročnou prevádzkou, neďaleko sú tiež  kúpele Lúčky,doslova na skok Liptovská Mara. Tiché miesto v Liptovskej Teplej a blízkosť najkrajších prírodných scenérií zaručujú relax a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Najbližšími turistickými cieľmi môžu byť túra na Veľký Choč, Liptovský Hrad či Prosiecka a Kvačianska dolina. V dosahu je množstvo túr v Nízkych, Západných či Vysokých Tatrách. Najväčším magnetom sú však termálne aquaparky v bezprostrednej blízkosti.

Kone sú autom 7 minút a môžete si zajazdiť. Termálne jazierko v Kalamenoch je ako bonus k túre na Liptovský hrad, alebo ako bonus - grátis k dovolenke na penzióne. Malé termálne jazierko objavili a radi využívajú najmä polskí turisti. Každý z návštevníkov by mal navštíviť najväčšiu slovenskú jaskyňu - Demänovskú jaskyňu Slobodu, ktorá je vzdialená 20 minút autom.

Penzión má ideálne miesto aj ak si chcete zalyžovať: V Jasnej ste za 15 minút, do Ski parku v Ružomberoku (Malinô brdo) dôjdete taktiež za 15 minút. Pre deti je v penzióne Motýľ pripravené detské ihrisko s trampolínou a prístrešok pre mamičky s deťmi.

V okolí nájdete tieto:

 

 

Naposledy zmenené nedeľa, 07 máj 2017 18:27


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Detské príkrmy, kupované alebo domáce?

Detské príkrmy, kupované al…

Za posledných niekoľko rokov sa téma BIO produktov dostáva stále častejšie do bežnej konverzácie. Väčšina...

Prev Next

Na zlepšenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním web stránok súhlasíte s ich využitím. Používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača.