streda, 30 október 2013 21:45

Liptov: aquaparky, huby, cyklistika, jaskyne

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: Liptov.sk a penzionmotyl.sk Foto: Liptov.sk a penzionmotyl.sk

Liptov je známy najmä svojim salašníctvom: ovčie syry, syrové korbáčiky, žinčica - kto by ich nepoznal? Moderný Liptov však ponúka o čosi viac: kúpanie v Bešeňovej či Tatralandii, hubárčenie, rybačku na Liptovskej Mare, cykloturistiku či výlety do jaskýň.

Ak teda premýšľate nad nejakým tipom na výlet, čo takto skúsiť Liptov?

Vďaka dlhoročnej spolupráci portálu Rodičom.sk a penziónu Motýľ v Liptovskej Teplej, prinášame našim čitateľom skvelú akciu: ak zadáte heslo Rodičom.sk, získate 5 % zľavu na ubytovanie a k tomu dostanete knihu z vydavateľstva Motýľ zdarma. Navyše môžete využívať výhody všetkých klientov penziónu Motýľ: ubytovaní majú 30 % zľava pre v Thermal parku Bešeňová, vzdialeného len 2 200 m od penziónu, a 15 % zľavu v Tatralandii, ktorá sa nachádza na opačnom konci Liptovskej Mary (15 km).

Penzión je situovaný pri termálnych aquaparkoch s celoročnou prevádzkou, neďaleko sú tiež  kúpele Lúčky,doslova na skok Liptovská Mara. Tiché miesto v Liptovskej Teplej a blízkosť najkrajších prírodných scenérií zaručujú relax a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Najbližšími turistickými cieľmi môžu byť túra na Veľký Choč, Liptovský Hrad či Prosiecka a Kvačianska dolina. V dosahu je množstvo túr v Nízkych, Západných či Vysokých Tatrách. Najväčším magnetom sú však termálne aquaparky v bezprostrednej blízkosti.

Kone sú autom 7 minút a môžete si zajazdiť. Termálne jazierko v Kalamenoch je ako bonus k túre na Liptovský hrad, alebo ako bonus - grátis k dovolenke na penzióne. Malé termálne jazierko objavili a radi využívajú najmä polskí turisti. Každý z návštevníkov by mal navštíviť najväčšiu slovenskú jaskyňu - Demänovskú jaskyňu Slobodu, ktorá je vzdialená 20 minút autom.

Penzión má ideálne miesto aj ak si chcete zalyžovať: V Jasnej ste za 15 minút, do Ski parku v Ružomberoku (Malinô brdo) dôjdete taktiež za 15 minút. Pre deti je v penzióne Motýľ pripravené detské ihrisko s trampolínou a prístrešok pre mamičky s deťmi.

V okolí nájdete tieto:

 

 

Naposledy zmenené nedeľa, 07 máj 2017 18:27


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Ako zaradiť cukry do detského jedálnička

Ako zaradiť cukry do detskéh…

Každý dôležitý životný míľnik vášho dieťatka vyvoláva mnohé otázky. Odpovede hľadáte u svojej mamy, skúsenejších mamičiek...

Prev Next