streda, 30 október 2013 20:37

Veľký hrad v Malých Karpatoch - Červený Kameň

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V tesnej blízkosti Bratislavy, v malebnom pohorí Malých Karpát sa nachádza známy a turistami veľmi obľúbený hrad Červený kameň. Ročne ho navštívia desaťtisíce turistov z najrôznejších kútov sveta.

O jeho popularite svedčí skutočnosť, že v hradnom areáli sa nakrúcalo niekoľko filmových hitov - rozprávka o princeznej Fantagíro v hlavnej úlohe s Brigitte Nielssenovou. Červený kameň poctil svojou návštevou aj Michael York. Okrem zbierok obrazov, starého nábytku a zbraní medzi najväčšie atraktivity patria unikátne podzemné pivnice dlhé 75 a vysoké až 9 metrov. V minulosti tu mala podnikateľská rodina Fuggerovcov najväčšie sklady vína v Európe.

Jedinečným zážitkom pre mladších, ale i dospelých je návšteva sokoliarskeho dvora ASTUR z najväčšou kolekciou dravcov na Slovensku.

Vstupné: Dospelí 6.00 EUR " zľava 50 % - seniori nad 62 rokov, preukaz ZŤP 3.00 EUR

Mládež 6 - 18 rokov 3.00 EUR

Deti 3 - 6 rokov 1.00 EUR

Deti do 3 rokov zdarma

Rodinné vstupné (2 dospelí + 2 deti) 13.00 EUR

Otváracie hodiny:

utorok - nedeľa: vstupy pre vopred neobjednaných návštevníkov začínajú o 9.30, 11.30, 13.30 a 15.30 hod., okrem 24., 25. a 26. decembra, kedy je celé múzeum zatvorené. http://www.hradcervenykamen.sk/?page=main

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.