nedeľa, 20 október 2013 21:45

Detská turistika: Veľké Karlovice

Napísal(a) Mária Halajová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Foto: Wikipedia Foto: Wikipedia

Iba pár minút od našich severozápadných hraníc sa nachádza malebné miestečko s názvom Veľké Karlovice, kde sú dodnes samozrejmosťou nie len čistý horský vzduch, hlboké lesy plné húb, horské bystriny, drevené chalupy ale i voľne pasúce sa košiare belavých oviec.

Pokiaľ máte doma malého neposedného bádateľa, Kulíškova náučná stezka okolím hotela Horal bude pre neho hotovým zážitkom! Tá približuje deťom zaujímavosti CHKO Beskydy a sprostredkúva kopec ojedinelých zážitkov a zábavy. Je dlhá 2,5 km, má 10 zastavení a jej symbolickým sprievodcom je kulíšek (slovensky kuvičok vrabčí alebo kuvik vrabčí) vzácna a zároveň najmenšia sovička v Európe, hniezdiaca práve vo Veľkých Karloviciach. Kulíšek dosahuje veľkosť iba 16 cm, čo je sotva veľkosť škorca. Jeho prítomnosť ľahko spozorujete vďaka pomerne vysokému pískavému hlasu v korunách stromov. Na trase si deti môžu pohladiť a nakŕmiť ovečky (pri pastvinách je dokonca umiestnený špeciálny automat na granule) a v hoteli Horal si potom, príjemne unavení a vybehaní, dať na posilnenie k obedu či večeri Kulíškove menu, ku ktorému dostanú za statočnosť a na pamiatku malého plyšového kulíška.
Spestrenie rodinám s deťmi prináša taktiež 6km dlhá turistická trasa Hľadaj poklad na Galiku. Deti na nej plnia jednoduché úlohy a postupne tak získavajú čísla do kódu, s ktorým potom v cieli otvoria schránku pokladu.
Obľúbené je taktiež Saunovanie detí, pri ktorom je pre malých návštevníkov usporiadaný rituál Detské čarovanie. Za jeho absolvovanie dostanú pamiatkový diplom.

Pozícia:
10 km za československým hraničným priechodom Makov, Česká republika, (207 km od Bratislavy).

Ubytovanie:
Tamojšie hotely reprezentujú úroveň dvoch až štyroch hviezdičiek. Ubytovanie podľa svojich finančných nárokov a požiadaviek na komfort si tu teda nájde každý. Hotely Lanterna*****, Horal*** a Galik** poskytujú na obdobie od júna do konca septembra zvýhodnený pobyt „Letná dovolenka v Beskydách“, ktorého hlavným bonusom je ubytovanie detí do 12 rokov na prístelke s raňajkami zdarma.
(Ďalšie užitočné info: dopláca sa len za večeru. Dospelí majú v cene raňajky, večere, voľný vstup do Wellness Horal s termálnymi bazénmi a podľa počtu strávených nocí a typu ubytovania mnoho ďalších bonusov ako napríklad relaxačná masáž, vstup do lanového parku, jazdu po okolí na segway, kozmetické ošetrenie, bowling alebo degustačnú večeru v zážitkovej reštaurácii.)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Doprajte bábätku masáž. Prečo je dôležitá a ako na to?

Doprajte bábätku masáž. Pr…

Masáže pre bábätko predstavujú veľmi príjemné chvíľky, rovnako ako pre dospelého človeka. Je to vhodný...

Prev Next