utorok, 09 júl 2013 20:54

Kulinárske leto v Záhradách Dolného Rakúska

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
V krásnych záhradách zrelaxujete V krásnych záhradách zrelaxujete Foto: dolne-rakusko.sk

Aj spoločenstvo Záhrady Dolného Rakúska potvrdzuje povesť tohto regiónu ako kraja pôžitkov. Počas letných mesiacov pre navštevníkov spolu so svojimi partnermi pripravili celú sériu podujatí, kde si hostia môžu vychutnať výborné regionálne jedlo obklopení krásami prírody.

Záhrady Dolného Rakúska sú turistická platforma, ktorá zahŕňa cca 40 členov, ktorých spája fungovanie podľa ekologického princípu „príroda v záhrade“. Sú zároveň garantom ekologickej záhradnej kultúry v Dolnom Rakúsku. Každoročne pripravujú pre svojich hostí množstvo podujatí, ktorých väčšina sa koná v období od júna do konca augusta. Počas sezóny sa na príprave bohatého programu podieľa až 70 záhrad, hostincov a poskytoveteľov tzv. „izieb pre pôžitkárov“ (ubytovacie zariadenia typické tým, že používajú iba materiály a produkty z daného regiónu).

Raj na dosah ruky
Spoločne prevzali iniciatívu v záhradnom turizme a pripravili sériu atraktívnych podujatí, ktorých vyvrcholením sú noci splnu 22. júla a 21. augusta. Všetko s cieľom poskytnúť svojim hosťom pôžitkársky oddych pod mottom „Raj na dosah ruky“. Na návštevníkov čakajú akcie ako Grilovacie večery v záhradách, Rustikálne pikniky v parkoch, osviežujúce bylinkové drinky a koktejly na záhradných terasách alebo rafinované gurmánske menu podávané uprostred viničov. Hlavným motívom je vychutnávanie si kulinárskych lahôdok v krásnom prírodnom prostredí. Pri tvorbe menu a výbere produktov zohráva dôležitú úlohu sezónnosť a regionalita.

Nová ponuka pre turistov
Tento rok sa záhradná iniciatíva po prvýkrát spojila s najlepšími Heurigen (dolnorakúske sezónne pohostinstvá s lokálnymi vínami a domácimi špecialitami predovšetkým studenej kuchyne). Výsledkom je ešte širšia ponuka nových turistických produktov. Počas júlovej a augustovej splnovej noci si môžu výletníci vybrať z honosnej ponuky grilovania, špeciálnych prehliadok so sprievodcami, romantických piknikov pri splne a excelentných kulinárskych zážitkov pri svetle sviečok, ktoé poskytnú pôžitok pre všetky zmysly a pre celú rodinu.

Viac info o termínoch a ponuke podujatí: www.gartensommer.infoNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom