Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 28 október 2012 18:38

Tip na výlet: Trenčín - horáreň Vlčia jama

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Horáreň Vlčia jama Horáreň Vlčia jama Horáreň Vlčia jama

Horáreň Vlčia jama sa nachádza v objatí krásnych hôr Trenčianskeho kraja a v blízkosti Žilinského kraja. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, milovníkov prírody, rekreačnej turistiky, prírodných krás a rôznych zaujímavostí, v letnom i zimnom období.

V okolí Horárne Vlčia jama sa nachádza prírodná rezervácia Šujanské rašelinisko, Čierňanský rybník. Horáreň je vzdialená od mesta Rajec 5 km, kde môžete navštíviť termálne kúpalisko Veronika, Golf park Rajec. Ďalej môžete navštíviť kúpeľné mesto Rajecké Teplice, krajské mesto Žilina, Kľače s možnosťou jazdy na koňoch, Rajeckú Lesnú s najväčším pohyblivým Slovenským dreveným betlehemom, Súľov so zrúcaninami hradu, Čičmany s charakteristickou ľudovou architektúrou, rodisko Juraja Jánošíka v Terchovej a mnoho iných turistických a kultúrnych atrakcií.

Možnosti pre deti:

Deti si môžu spríjemniť pobyt na detskom ihrisku s preliezkami, hojdačkami a pieskoviskom. Staršie deti si môžu na ihrisku zahrať futbal alebo  badminton. V chate majú k dispozícii detskú izbu s postieľkami - macko, ďalej detský kútik s hračkami. Príjemné prostredie v horách na úžasné prechádzky, zber plodov, hríbov.

 

Súvisiace položky (podľa značky)