nedeľa, 28 október 2012 18:31

20 tipov na výlety s deťmi cez prázdniny!

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Zaujímavé tipy na výlety Zaujímavé tipy na výlety sxc.hu

Vyberte sa na objaviteľskú cestu s Vašimi malými ratolesťami a spoločne objavujte krásu oboch našich krajín. Do batôžkov si pribaľte obľúbenú desiatu, dobrú náladu a môžete vyraziť! Slovensko a Čechy sú plné zaujmavých miest, ktoré stoja za návštevu - tu je dvadsať tipov na zaujímavé výlety!

Hrad Červený kameň
V obci Častá sa na bralách týči majestátny hrad Červený kameň. Počas celého leta je pre malých návštevníkov pripravený vzrušujúci program. Vráťte sa do časov dávneho stredoveku, zažite bojové umenie šermiarov, alebo spoznajte tajomstvá hradu a spôsob života ľudí v dávnych časoch. Hrad Červený kameň pre malých bádateľov pripravil nezabudnuteľnú a dobrodružnú cestu objavovania tajomstiev hradu. Nezabudnite sa zastaviť na Sokoliarskom dvore, kde sa deti zoznámia s operenými dravcami a uvidia ukážky umenia sokoliarov.

  Slnečné jazerá Senec
K letu patrí kúpanie a vodná zábava, preto Brumík odporúča výlet na obľúbené Slnečné jazerá v Senci, kde sa vyšantíte a strávite krásny deň plný oddychu, slnka a kúpania. Brumík odporúča vyskúšať vodnú vežu, tobogány, alebo hrozivé tornádo. A ak sa náhodou pokazí počasie, navštívte neďaleký senecký Aquapark, kde sa deti dosýta vybláznia. Na malých návštevníkov sú pripravení - v areáli sú ihriská aj detské kútiky. Po ceste sa zastavte v neďalekej dedinke Kostolná pri Senci v Oáze sibírskeho tigra, kde môžu malí bádatelia vidieť a pohladkať tieto divé a krásne mačky.

Múzeum praveku v Prepoštskej jaskyni, Bojnice
Každý pozná nádherný Bojnický zámok a areál Bojnickej ZOO. Brumík však objavil v Bojniciach Múzeum praveku, kde sa malí výletníci vypravia na cestu do praveku. Spoznajú život neandertálskeho pračloveka a to priamo na mieste, kde skutočne žil. Deti spoznajú nástroje, ktoré používali, aké zvieratá vtedy žili a ako ich pravekí ľudia lovili. Múzeum je v prírode a tak deti môžu všetko preskúmať samé bez obmedzení. Nezabudnuteľný výlet môžete ukončiť nočnou prehliadkou s fakľami. Pre väčšie deti je pripravený originálny celodenný program pre deti – Prázdninové praveké putovanie.

Habakuky na Donovaloch
Netradičná Dobšinského rozprávková dedina očarí každého malého nezbedníka. Vstúpte do rozprávky a prežite zázračné príbehy, ktoré poznáte len z knižiek. V Škrupinovom zámku s jazierkom, zakliatom Čiernom meste, alebo v domčeku proroka Raka sa stretnete s postavičkami, ktoré všetci dobre poznáme z rozprávok – čaká na vás Popolvár, Laktibrada, alebo Zlatá priadka. V blízkosti je veľa príležitostí na výlet do prírody, určite nezabudnite na Harmaneckú jaskyňu, alebo neďaleké minerálne pramene.

Westernové mestečko Šikulov Mlyn
Neďaleko vodnej priehrady Liptovská Mara a v susedstve Aquaparku Tatralandia je raj pre všetkých dobrodruhov a bádateľov. Westernové mestečko pre deti pripravilo bohatý program – ryžovanie zlata, pre väčších odvážlivcov aj lukostreľbu, alebo hod tomahawkom. Menší výletníci si môžu vyskúšať jazdu vláčikom, alebo jazdu na koni. Po všetkých dobrodružstvách si vydýchnite v susednom aquaparku Tatralandia. Bazény, tobogány, šmykľavky a veľa iných atrakcií potešia nielen deti, ale vybláznia sa aj rodičia.

Oravský hrad
Orlie hniezdo nad riekou Orava je jedným z najkrajších slovenských hradov. Pre odvážnych objaviteľov sú pripravené okrem bežných prehliadok aj strašidelné nočné prehliadky, kde deti pomáhajú vyriešiť záhadu tajomného hradu. Počas celého leta sa takmer každý víkend konajú rôzne podujatia - Stredoveké dni, chodia sem sokoliari, šermiari a sprístupnené je aj Oravské múzeum, alebo neďaleká Hviezdoslavova horáreň. Ak budú malí nezbedníci stále plní energie, vezmite ich na výlet loďou po Oravskej priehrade.

Železnička Čierny Balog
Uprostred hustých lesov a prekrásnej prírody sa ukrýva starodávny parný vláčik, ktorý prevezie všetkých dobrodružných výletníkov po krásnom čiernohronskom kraji. Deti sa dozvedia ako sa pred rokmi ťažilo a zvážalo v lesoch drevo a ako ľudia kedysi cestovali. Možností na výlet máte v okolí železničky veľa - neďaleko sa nachádza prírodná rezervácia Muránska planina s divo žijúcimi koňmi. Sú tu salaše, drevené chatky na odpočinok po namáhavej turistike a veľa ďalších atrakcií pre deti.

Detský náučný chodník Tajch v Pavlovciach
V oblasti Slanských vrchov vám Brumík ukáže náučný chodník Tajch, ktorý vychádza z Pavloviec. Okrem krásnej prírody sa môžete napiť z prírodného prameňa, obdivovať drevené sochy a rôzne minerály. Deti si tu prídu na svoje a spoznajú bohatstvo prírodných zdrojov našej krajiny. Na kopci čaká malých výletníkov ranč s koníkmi, kde si môžu zajazdiť v ohrade a spoznať rôzne domáce zvieratká. V dedine Pavlovce je aj kúpalisko, kde sa po dlhom dni môžete osviežiť, alebo prespať v niektorej z tradičných  drevených chatiek.

Jaskyňa Zlá diera
Pre tých odvážnejších Brumík vymyslel výlet do jaskyne Zlá diera pri obci Lipovce. Prejdite jaskyňou plnou zážitkov s výkladom skúsených jaskyniarov o tajomstvách podzemia. Výpravu zvládnu aj malé deti, len nezabudnite na teplé oblečenie, dobrú obuv a baterku. V jaskyni nájdete pozostatky kostier medveďov a prebývajú tu aj vzácne netopiere, ktoré deti môžu pozorovať. Odfoťte sa s netoriermi, alebo v tmavých komorách lesných zvierat. Najúžasnejšie spomienky na podzemné dobrudružstvo zostanú vo vašich rodinných albumoch.

Košická ZOO
Ak máte radi exotické živočíchy a vtáctvo, zavítajte do Košickej ZOO v Kavečanoch. Okrem prehliadky zvierat máte možnosť zažiť dobrodružnú noc v ZOO, alebo kŕmenie niektorých zvierat. A keď budú malí objavitelia unavení, zabavia sa na bobovej dráhe, alebo na trampolínach. Po toľkých zvieratkách zájdite s deťmi do mesta. Pri neďalekom Košickom hrade natrafíte na vyhliadkovú vežu, a ak vám bude počasie priať, uvidíte panorámu Košíc, Volovské a Slanské vrchy.

Zdroj: Brumíkov atlas, Be-be brumikNapíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom