pondelok, 12 júl 2021 07:46

Rodinná dovolenka na Slovensku? Tri tipy na oddych a zážitky s deťmi

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Tri tipy na letnú dovolenku s deťmi. Tri tipy na letnú dovolenku s deťmi. Zdroj: Amazing Places/Stará Izba

Plánujete si leto s celou rodinou? Neviete, kam vziať manželku, manžela a aj vaše ratolesti? Tieto tri tipy na dovolenku plnú zážitkov a aktivít vám môžu pomôcť pri hľadaní toho správneho miesta počas prázdnin.

Poďte s nami objavovať čarovné miesta na Slovensku s tými najmenšími. Máme ich tu viac než dosť. A práve tie najkrajšie objavujeme spoločne s Amazing Places. Dnes vyberáme Štiavnické vrchy, Oravu a Čierny Balog. Turistika, príroda, cyklistika, dlhé i krátke prechádzky, kúpanie, zbieranie húb, grilovačky a nikdy nekončiaci oddych? Rezort pre rodiny s deťmi, chalúpka na polosamote či štýlové chatky? Aj takto môže vyzerať vaše spoločné leto, ktoré strávite v niektorom z našich tipov.

Salamandra hotel a resort

Poďme ďalej od ruchu mesta a zabudnime na pracovné povinnosti. Oddýchnuť si v lone nádhernej prírody, kde sa môžu do sýtosti vyšantiť aj deti, je to, čo naozaj potrebujete. A pre tento účel príde vhod určite HOTEL SALAMANDRA. Kde ho nájdete? Hlboko v srdci Štiavnických vrchov, kde sa krásy prírody spájajú s bohatým dedičstvom našich predkov a s kvalitnými službami.

„Hotel Salamandra je priam stvorený na pobyty pre rodiny s deťmi, ktoré si od nás odnesú tie najkrajšie spomienky. Detstvo, to je objavovanie a zažívanie niečoho nového. Náš hotel aj blízke okolie sú na to ako stvorené. Deti tu môžu zažiť svoje prvé lesné bicyklovanie, uloviť svoju prvú rybu, spoznávať liečivé bylinky a zbierať huby, starať sa o zvieratká, objavovať banícku históriu a ešte omnoho viac,“ opisuje tú pravú dovolenku s deťmi hotel Salamandra.

Ale čo s rodičmi? Čo môžu robiť dospeláci? Zatiaľ si môžu napríklad oddýchnuť a rozmaznávať sa vo wellness, prípadne si zájdu za dobrým jedlom – výnimočnú gastronómiu objavia v hotelovej reštaurácii. Ale aj oddych s dobrou knihu alebo pri drinku v lobby bare nemusí byť na zahodenie...no a nakoniec sa môžu pridať k deťom, odnesú si z dovolenky spoločné zážitky.

Zdroj: Amazing Places/Salamandra hotel a resort

 

Stará Izba na Orave

Vyskúšať si chalupársky život? Zbaľte si všetko nevyhnutné a zoberte deti na Oravu, len štyri kilometre od poľských hraníc. Zaručený pokoj a ticho ocení celá rodina. Polosamota STARÁ IZBA poskytne tú pravú atmosféru pre rodinu s deťmi, milovníkov prírody a turistiky a ďalších aktivít. A tak, ak sa radi túlate na bicykloch, nezabudnite si ich zbaliť tiež.

Romantika, ale aj rodinná pohoda. Všetko v jednom – o to sa postará interiér, ktorý je zladený do posledného detailu.  Tri izby na poschodí ponúkajú dokonalý výhľad na vrcholky hôr. A pri pohľade na chalúpku si musíte povedať, že je ako vystrihnutá z rozprávky, každý kút a predmet tu má svoj príbeh. A čas s rodinou tu radi trávia i samotní majitelia, často tu chodia so svojimi štyrmi deťmi.

Napriek tomu, že ide o chalupu, je citlivo zrekonštruovaná a zároveň aj moderne vybavená. Chýbať vám tu nebude nič. Deti si zamilujú „peliešok“ na peci, kde je dostatok vankúšov, nechýbajú deky a plyšové hračky na hranie. Už len dávať pozor, aby nezačala nejaká tá „vankúšová vojna“.  Tí najmenší určite ocenia i záhradnú trampolínu, dospelí zas radi posedia vonku pri grilovaní. A ak hľadáte ďalšie aktivity, smelo do toho. Vyberte sa objavovať okolie, vyskúšajte prípadne aj jazdu na koni. A môžete si odškrtnúť ďalší zážitok na vašom zozname.

Zdroj: Amazing Places/Stará Izba

 

Štýlové chatky Urbanove sestry

Ak potrebujete vybehnúť za krásami prírody a nadýchať sa čerstvého vzduchu, kde na vás čakajú bohaté možnosti na oddych, tak potom sa treba vybrať smer Čierny Balog. Ideálnym miestom pre rodiny sú totiž chatky URBANOVE SESTRY. Každá z troch chát je zariadená v inom štýle, stačí si len vybrať ten svoj, v ktorom sa budete cítiť najpríjemnejšie.

Deti ocenia aj historky z Horehronia. To bolo kedysi plné zbojníkov a aj pomenovanie získali „sestry“ podľa legendy. Kto bol Urban a kto boli jeho tri sestry-trojčatá? Malá nápoveda...dievčatá mali talent na to, aby vedeli aj vďaka svojmu nerozoznateľnému vzhľadu každého oklamať. Správne! Pomáhali so zbojníčením svojmu bratovi - zbojníkovi.

Pri chatkách sa nachádzajú príjemné terasy, kde sa dá posedieť. V altánku sa zas dá grilovať, dokonca vedľa je ohnisko. No a k takému dobrému rodinnému večeru pri ohni patria určite spoločenské hry. Tie si tu môžete zahrať tiež, stačí nejakú zaujímavú pohľadať v chatke.

A čo robiť v okolí? Môžete sa vybrať zdolať najvyšší vrchol Nízkych Tatier Ďumbier. Ak vám bude príliš horúco, zájdite sa schladiť do lesa, objavte Predajnianske vodopády – prírodná pamiatka v Poľane.  Prípadne sa ešte vydajte na cestu po náučnom chodníku Medvedia cestička či po stopách zbojníka Náučným chodníkom Jakuba Surovca.

 Zdroj: Amazing Places/Chaty Urbanove sestry

 

Martina Baumann, www.amazingplaces.cz

Naposledy zmenené pondelok, 12 júl 2021 07:59

Súvisiace položky (podľa značky)Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next