štvrtok, 05 november 2020 13:53

Na okraji hlavného mesta, v Devínskej Novej Vsi, pribudlo netradičné šrotovisko. Zamilovali si ho deti aj dospelí

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Galéria šrot park je výsledkom netradičného hobby. Umelec sa rozhodol svojimi dielami potešiť aj okolie. Galéria šrot park je výsledkom netradičného hobby. Umelec sa rozhodol svojimi dielami potešiť aj okolie. Autor foto: rodicom.sk

Len 300 metrov od veľmi obľúbenej vychádzkovej a cyklistickej zóny, a Mosta Slobody, prezývaného aj mosta Chucka Norisa, vyrástla Galéria šrot park so zvieratami, ktoré sú komplet vyrobené z oceľového odpadu. Ich podoba so skutočnými tvormi je ohromujúca! Prehliadka netradičnej ZOO tak priťahuje návštevníkov všetkých vekových kategórií. Autor svoje diela zhotovil v životnej veľkosti, pri každom zanechal náučnú tabuľku s krátkym popisom.

Pozvárané kusy odpadu tak dostali druhú šancu. Nájdete tu žirafu, gorilu, šimpanza, rozkošného orangutana, kamzíka, vlka naháňajúceho poľného zajaca, jazveca, medvede, líšku čo si nesie do svojho brlohu korisť, roztomilú veveričku, kunu, ale aj zubra a koňa s povozom, kamzíka, nádhernú labuť, bociana, poslušného oslíka, zvedavú kozu, obrovského orla a mnohé iné.

Samostatnou sekciou prehliadky je malé terárium, v ktorom sú vystavené naozajstné veľdiela. Deti i dospelí sa nevedia vynadívať na autentickosť hmyzu vyrobeného z opotrebovaných násad na motyky, lopaty, hrable, strún, opravárskeho náradia, skrutiek, matíc, drôtov a iných komponentov.

 

Areál je v týchto zimných časoch otvorený iba cez víkend, a to od 10:00 do 17:00 hod.

Ak sa ho rozhodnete navštíviť, môžete autora podporiť dobrovoľným vstupným, ktoré sa vhadzuje do kasičky na bránke, alebo ho pokojne môžete potešiť nepotrebnými starými pracovnými násadami, zahrdzavenými kľúčmi, kombinačkami či hasákmi, ktoré už vy doma potrebovať nebudete.

Nezabudnite za sebou zatvoriť bránku! Aby sa zvieratká počas kúzelných nocí nerozutekali po okolí nádhernej Moravy, ktorá je zároveň hranicou medzi Slovenskom a Rakúskom.

Naposledy zmenené štvrtok, 05 november 2020 14:13


Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.