piatok, 22 júl 2016 21:35

Family Building je viac ako dovolenka

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Family Building je viac ako dovolenka foto: free images

Letná rodinná dovolenka je skvelou príležitosťou stráviť viac aktívneho času s rodinou a deťmi. Klasické dovolenky však často vyzerajú tak, že ich rodina trávi „vedľa seba“ a nie so sebou. Pre tých, ktorí chcú zažiť originálnu dovolenku skutočne v kruhu rodiny, je tu Family Building - Milujeme Slovensko. 

 

Účastníci sa tento rok vyberú po stopách Levočskej bielej pani, budú hľadať poklad na Spišskom hrade, zažijú dobrodružstvo pri splavovaní Dunajca v Pieninách, zažijú spoločnú nočnú bubnovačku či skvelú rybačku.

ČO JE FAMILY BUILDING
Family Building je nový koncept zážitkovo – poznávacej dovolenky na Slovensku, na ktorej deti spoznávajú Slovensko zážitkovou formou cez príbehy, legendy a zážitky a popri zábave sa učia to, čo sa nenaučia v škole. Rodina trávi čas zmysluplne a cez spoločné aktivity, hry a vzdelávanie sa všetci lepšie spoznávajú, objavujú svoj potenciál a spoločne rastú. Cieľom Family Buildingu je upevniť rodinné vzťahy, zlepšiť komunikáciu medzi členmi rodiny, lepšie sa spoznať, rešpektovať a popritom sa zábavnou formou niečo naučiť a dobre sa pritom zabaviť.

ZÁŽITKOVÉ SPOZNÁVANIE SLOVENSKA
Účastníci Family Buildingu budú tento rok hľadať poklad na Spišskom hrade v rodinných tímoch. Počas hľadania sa budú deti učiť využívať svoje silné stránky, orientovať sa v teréne a spolupracovať v tíme. Vyberú sa aj po stopách Levočskej bielej pani a okrem oltára Majstra Pavla z Levoče sa cez príbehy a zážitky oboznámia s históriou a pamiatkami Levoče a okolia. Deti sa presvedčia o tom, že učiť sa o histórii Ždiaru nemusí byť vôbec nuda. Pohľad do histórie života Goralov im ponúkne výklad zanieteného sprievodcu v ždiarskom kroji. Cez legendu o lietajúcom mníchovi si priblížia Červený kláštor, čaká ich dobrodružné splavovanie Dunajca, navštívia Beliansku jaskyňu a Slovensko budú objavovať aj cez ilúzie v Trickalndii.

NEOPAKOVATEĽNÉ CHVÍLE A ZÁŽITKY
Deti si na vlastnej koži vyskúšajú, ako sa hrali ich rovesníci pred 200 rokmi, bez televízorov, počítačov a mobilov. Skúsia si tradičné pastierske hry a aj váľanie sudov. Čaká ich skvelá nočná bubnovačka, pri ktorej sa malí aj veľkí zladia do jedného veľkého orchestra – skvelá zvukoterapia! Na zážitkovej rybačke si môžu uloviť vlastnú rybu. Tí najmenší budú spoznávať domáce zvieratká v mini ZOO a všetci sa môžu vyčľapkať v prírodnej vode bez chemikálií v atraktívnom BIO kúpalisku v prekrásnej scenérii Levočskej doliny.

SPOLOČNÝ RAST, VZDELÁVANIE, JÓGA A MEDITÁCIE
O celý program Family Buildingu sa budú starať kvalifikovaní lektori, ktorí sa venujú vzdelávaniu dospelých aj detí. Účastníci sa oboznámia so základmi NLP (Neuro Leangvistického Programovania, NLS (Neuro Leadershipu), dozvedia sa, ako porozumieť vlastným emóciám a ako funguje naše podvedomie. Cez spoločné aktivity a hry budú rodičia a deti spoločne rásť, spoznávať sami seba aj seba navzájom, výsledkom čoho bude zlepšenie komunikácie, porozumenia a upevnenie rodinných vzťahov. Rodičia aj deti si môžu ráno zacvičiť jógu a prípadne si vyskúšať spoločnú rannú meditáciuJ

Family Building - Milujeme Slovensko sa bude konať v Ždiari v 4* hoteli Bachledka od 26. do 29.8.2016. Kapacita je limitovaná na 10 rodín. Program budú viesť kvalifikovaní inštruktori, ktorí sa zaoberajú vzdelávaním a osobným rozvojom dospelých a detí. Viac informácií na stránke www.familybuilding.sk.

 Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.