Review

Written by Adam
Na slovenský knižný trh prichádza novinka švédskeho autora Joakima Zandera: Plavec (šv. orig. Simmaren). Vo Švédsku patrí k bestsellerom.
Práva na jeho vydanie sa predali do vyše 20 krajín vrátane Nemecka, kde takisto zaznamenal mimoriadne veľký úspech. Je to triler o zadosťučinení, o dôležitosti a tiaži minulosti, o tom, že nakoniec sa aj tak nedá utiecť od toho, čím človek je. Úžasný triler z pera výnimočného nového talentu, ktorý má potenciál stať sa medzinárodným fenoménom.
Jednej horúcej noci začiatkom osemdesiatych rokov 20. storočia v Damasku ponechá americký agent svoje práve narodené dieťa neistému osudu. Je to zrada, s ktorou sa nikdy nezmieri. Snaží sa pred svojou minulosťou utiecť, a to ho zavedie do Bejrútu, Afganistanu a Iraku – kamkoľvek, kde mu stres a nebezpečenstvo dovolia zabudnúť. Napokon sa už viac nemôže skrývať pred pravdou. Stojí pred rozhodujúcou voľbou.
O tridsať rokov neskôr švédsku právničku Európskej únie Klaru Walldéenovú vyhľadá jej expriateľ Mahmúd Šamoš, ktorý skúma vojnové zločiny. Potrebuje jej pomoc s informáciami s pečiatkou Tajné, ktoré chcú mocní navždy schovať. Počas noci sa Klara a Mahmúd stanú štvanou zverou, ktorú prenasledujú cez zimnú Európu, kde sú hranice medzi krajinami také krehké ako medzi priateľstvom a nepriateľstvom, pravdou a lžou, minulosťou a prítomnosťou.
JOAKIM ZANDER, narodený v 1975, býva so svojou rodinou v Helsinkách, kde pracuje ako právnik pre EÚ. Počas desiatich rokov v Bruseli bol činný vo viacerých inštitúciách EÚ a urobil si doktorát z práva na Maastrichtskej univerzite. Plavec je jeho debutový román.
Rozsah: 384 strán
Maloobchodná cena: 13,90 €
Date insert:

Pošlite nám článok

Máte zaujímavé informácie

 

Chcete sa podeliť s informáciami z oblasti rodiny, tehotenstva, výchovy, školstva, bývania, krásy či zdravia?

Prihláste / registrujte sa a pridajte článok na web. Je to pre Vás zložité? Pošlite nám článok mailom na redakcia@rodicom.sk

Ste prihlásený? Pošlite článok.

Rastieme s Hipom

Prev Next